עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
גלישה
ציוד סנובורד
הרפתקאות
אקדמיה
כללי
 וידאו 
 חדשות 
 סקירת אתרים 
 ספקי חופשות 
 לוח יד שניה 
 לינקים 
ראשי > סקירת ציוד סנובורד | חנות בגדי סנובורד - Snowboards
שתף  
Equipment יד שניה מרופא

כמו בכל ענף אקסטרים , המחירים של הציוד לא כל כך זולים. כך גם בספורט השלג ציוד מתחיל באזור האלפים ₪ ומסתים קרוב מאוד לעשרת אלפים, בין אם זה ציוד סקי או ציוד סנובורד.
הבעיה הרצינית מתעורת במקרה של מתחילים , שעדין לא יודעים אם הם יתאהבו בענף המכר הזה או שזה יגמר באכזבה. גולשים אלו מתלבטים האם להשכיר ציוד או לקנות ציוד. כאשר הם משכירים ציוד, עולה בעית הבזבוז ,השכרת ציוד לשבוע גלישה עולה במוצע 150 יורו(850 ₪) תלוי באתר ,כאשר רוצים לקנות ציוד חדש הוא עולה פי 2 , אז מה לעשות? . כל שענף ספורט השלג מתפתח אנשים מעדיפים יותר ויותר לקנות מאשר להשכיר , הרי בינינו אין כמעט בן-אדם שניסה כל סוג שהוא של גלישה והפסיק, ולהשכיר מידי שנה ציוד באלפי שקלים זה פשוט טמטום(שבוע באירופה + כמה ימים בחרמון של גולש מוצע שוים למעל 1500 ש"ח). אופציה שהתעורה עם השנים מהקונפליקט הזה היתה "קנית ציוד משומש". ציוד משומש יכול להיות ציוד שגלשו עליו 15 שנה וכבר לא שוה נגיעה ויכול להיות ציוד שגלשו עליו עונה והוא כמעט כמו חדש ונמכר מסיבות רבות שמורות אצל המוכר.כיום עם התפתחות האינטרנט והפורומים הרבים יש שוק לא קטן של ציוד משומש, 99% מנו לא שוה נגיעה, או מסוכן לגלישה ורק אחוז קטן באמת נחשב למציאה.רוב המוכרים הם צעירים, לא מנוסים שיכולים להתאים ציוד לא בטיחותי ,כמובן שלא בכונה רעה, אלא מחוסר ידיעה ומקצועיות .היתרון הבולט ביותר של ציוד משומש הוא המחיר , סט של ציוד משומש סביר יכול להיות באזור ה1000 ₪ (פלוס מינוס). לאלו מכם שלא מבינים למה לחפש ציוד משומש שעולה בסך הכל כמה מאות שקלים פחות מציוד חדש, כאשר המשומש מגיע לא אחריות ,שירות והתאמה נכונה לגולש(ברוב המיקרים), אני שמח להודיע שאתם לא היחידים. בגל כל המורכבות של הציוד המשומש והבעיות שיכולות להתעור, צות מוכרי סקי-פס שמח להסביר לכם את "המדריך הלא רשום לקנית ציוד משומש". אנו נספק לכם פה מספר טיפים על ציוד משומש ,סנובורד וסקי בנפרד ואתם תשתמשו בטיפים אלו במידה ותחליטו לקנות ציוד משומש. מדריך זה לא בא להחליף מוכר מקצועי, אלא לספק מידע שימושי בלבד לגולש המחליט לרכוש ציוד משומש.

סנובורד:
* בצידי הבורד יש סכינים חדים שתפקידם הוא לחתוך את השלג בדיוק המרבי , סכינים אלו אמורים להיות ב360 מעלות סביב הבורד(חוץ מחברות אחדות של בורדים) , לא פגיעות או מכות עם עדיפות לכמה שפחות חלודה.להיזהר מתיקונים של סכינים(לא מחזיק מעמד).
*תחתית הבורד נקראת בשם "ביס" , תחתית זאת היא החלק היחיד שנוגע בשלג , חשוב מאוד שיהיו כמה שפחות חריצים ושריטות (ניתן לתיקון ).
*רצוי לעבור במבט עילי על השכבה העליונה של הבורד ( טופ-שיט) ולנסות למצוא סדקים, בורד עם סדק מסוכן לגלישה, ומקומו בפח האשפה .
*כדי לבדוק את הקילומטר'ז שהבורד עבר כדאי לבצע בדיקת "פופ" – להניח את הבורד על הרצפה כמו בגלישה ולחפש קימור באמצע הבורד. כל שהקימור גבוה יותר אז לבורד יש יותר חים, בורד לא קימור זה בורד לא חים שמקומו בהיסטוריה.
*החיבור בין הנעלים לבורד נקרא בינד, תפקידו לשמור על רגלנו נעולה בצורה אבסולוטית . כדי לעשות זאת רצועת השינים(מהפלסטיק) צריכה להיות במצב תקין, לא כל שחיקה כדי שלא תהיה קפיצה של הראצט . רצוי לבדוק את הבינד ולחפש שברים , לא להתביש ולבקש מהמוכר לפרק את הבינד מהבורד.
לחומר שמנו עשוי הבינד(רק כאשר זה פלסטיק), יש חים משלעצמו וצריך לבדוק שהפעלת כח על גב הבינד לא מעקמת אותו. חשוב מאוד לבדוק את דסקית הברגים שהיא אכן המקורית ומתאימה במדויק למגרעת בינד.
*עדיף להימנע מקנית נעלי גלישה משומשות ,זאת אפשר לשמוע מכל גולש. 99% מתלונות הגולשים מגיעות מכיון הנעלים, כאבים, התאמה לקויה ועוד עשרות סיבות. אם בכל זאת החלטתה לקנות נעלים משומשות, כדאי לנעול אותם למספר דקות לפני הקניה(לכאבים יש מנהג להגיע לאחר מספר שעות ), לחפש קרעים על גוף הנעל שיכולים לגרום לכניסה של מים . בנעל עם פנימית כדאי לשלוף את פנימית ולבדוק את תקינותה .

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח למכור  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ