עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
גלישה
ציוד סנובורד
הרפתקאות
אקדמיה
כללי
 וידאו 
 חדשות 
 סקירת אתרים 
 ספקי חופשות 
 לוח יד שניה 
 לינקים 
ראשי > סקירת ציוד סנובורד | חנות בגדי סנובורד - Snowboards
שתף  
Equipment סימס כאוס

כאוס - תוהו ובוהו, בלאגן, תורה פיזיקאלית, תיאורית מזג אויר, פילוסופיה חדשנית, זרם אומנותי ועוד ועוד....
כל המושגים הלו גם יחד לא יסבירו לכם את התחושה שחוה גולש כשהוא עולה בפעם הראשונה על הבורד הזה, קשה לתאר במילים וקשה .......  מספיק עם הקשקושים,  בואו נתחיל מהתחלה.

בשנת 2002 התקבלה בחברת סימס החלטה, החלטה כזו לא מתקבלת לעיתים קרובות בחברות סנובורד,
החלטה היתה שלשנה הבאה תחדש סימס את כל לין הבורדים שלה בלין חדש לחלוטין מא' ועד ת'.
שינוי כזה בלין בורדים לא נהוג לעשות בשנה אחת כיון שהעלות הכספית של מחקר, פיתוח ויצור תבניות הוא אדיר, למרות השקעה האדירה ולמרות שמבחינת מכירות לא היה כל צורך בכך ואף שנת 2002 היתה שנת שיא במכירות, החלטה התקבלה .
מעבר למשמעויות הכספיות הכרוכות בפיתוח, הרי הזמן הדרוש לתכנון לין בורדים רחב הוא אדיר, לשם כך הוסיפה החברה שנים מבכירי מהנדסי הבורדים בעולם לצות ויצאה למסע אל הדור הבא של הקרשים.

התוצאה היתה מדהימה לכל הדעות –לעונת 2003-2004 יצרה סימס מעל 80 תבניות בורדים חדשות בכ 20 דגמים חדשים לחלוטין וספינת הדגל (אף שלא הבורד היקר ביותר) ה"כאוס", כשתוכנן הכאוס המטרה היתה יצור "בורד על" לגלישת "אול מאונטין" – גלישה בכל הסגנונות ובכל התנאים, התוצאה היתה – בורד חדשני לחלוטין מבחינת הצורה, מבחינת החומרים והנדסת הסיבים שבתוכו, והחשוב מכל – בורד המאוזן בצורה מושלמת בכל חלקיו ולכל סגנונות הגלישה.
הכאוס הפך בן לילה לרב מכר עולמי, וגם בארצנו הקטנטונת הוא קרש ה"הי אנד" הנמכר ביותר.
כמובן שבשנת 2004-2005 נמשך יצורו וכיום ה"כאוס" הוא אחד מהשמות המוכרים בתעשיה.

מבנה

ליבה
"hybrid core" – ליבת עץ מלא חדשנית המורכבת משילוב של שני סוגי עץ חזקים וקלי משקל, סוג העץ הקשיח יותר משולב לאורך הקרש במרכזו, ובכך מקשיח את פיתולו של הקרש וגורם להחזר אנרגיה גבוה – זריזות גבוה ויכולת ניתור גבוה !

מעטפת
פיבר איכותי המשולב עם קרבון, הדבקת השכבות נעשית בטכנולוגיה חדישה לא כל שימוש בדבק רטוב
הדבקה זו גורמת למעבר אנרגיה חד ביותר בין הגולש למגלש, ויוצרת שכבת הדבקה דקה ומושלמת בעוביה – לעמידות גבוה ביותר.

חיזוקי מעטפת – תבנית העברת אנרגיה
אחד מהחידושים הגדולים בכאוס הוא מבנה ה "CTT"  צורה חדשנית ובלעדית ל"סימס" של הקשחה המורכבת בחלקה העליון של ליבת העץ ומאפשרת מעבר אנרגיה זריז מעין כמותו מרגל הגולש לאזורים ה"קריטים" בצידי הקרש, בעוד שחלקים אחרים נשארים לא הקשחה.

בסיס
שילוב של בסיס פוליאתילן "סינטרד" ו"סינטרד גרפית", בסיס איכותי ביותר – קשיח ועמיד בפני סלעים, ובעל יכולת ספיגת וקס אדירה.

מערכת חיזוקי צד
חיזוקי צד מחומר עמיד ביותר המונע פגיעות במבנה הקרש בעת התנגשות או פגיעה בעצמים קשים.

צורה
איזון, איזון ,איזון !!! זה שם המשחק , צורתו המיוחדת של הכאוס נוצרה על מנת להקנות לגולשים יכולות גלישה גבוהות מאוד אך מאוזנות בכל התנאים.
צורתו של הכאוס היא יחסית כיונית, כזו שנועדה לנוחות מרבית בגלישה רגילה אך עדין מאפשרת יכולות פריסטיל גבוהות ביותר, העמידה על הקרש מוסטת מרכזו כ2.5 ס"מ אחורה – הסטה גדולה מעט מאשר בקרשי פריסטיל טהורים, אך כזו שתאפשר שילוב בין גלישת פריריד לפריסטיל והנאה משני העולמות.
רוחבו של הקרש הוא מעט מעל המוצע (בדגם הרגיל) ובאורך 161 ס"מ מגיע ל25.4ס"מ, רוחב המאפשר יציבות כלית, יציבות בנחיתות ועדין נותן תחושת זריזות מדהימה שבשילוב עם מבנה הCTT שדובר עליו קודם לכן, יוצר תחושות בלתי רגילות.
יתרון נוסף לרוחב זה הוא היכולת של גולשים בעלי מידת נעלים גדולה יחסית אך לא ענקית (44,45) לגולש עליו בנוחות מבלי להצטרך לרכוש קרש רחב ביותר, ולאלו מבינכם שבורכו בסנפירים, הכאוס מגיע בדגם רחב שמתאים למידות נעלים של עד 48 !

 חיתוך צידי
progressive sidecut- לקרש חיתוך צידי חדשני, או בעצם חיתוך צידי בעל שני רדיוסי סיבוב שונים! האחד לאורך שני השליש העליונים של הקרש מתון יחסית ונועד להקנות לגולש עליו יציבות גבוה מאוד בכניסה לסיבובים, השני בשליש התחתון של הקרש ועמוק יחסית, נועד להקנות לגולש יכולת יציאה או "זינוק" החוצה מהסיבוב לקראת סופו – החלק היותר בעיתי לרוב הגולשים.
שוב, שילוב של חיתוך צידי זה יחד עם השיפ המאוזן של ה"כאוס" ומבנה ה CTT נותן לגולש שליטה וקלות תמרון חסרות תקדים.

גרפיקה
איור יוצא דופן של אחד מבתי הגרפיקה הנחשבים בארה"ב, לכה סלקטיבית המקנה לקרש מראה סטיליסטי ויוצא דופן, עיטורי צד ופלטת טיטניום צידית – לגימור מושלם.

הכאוס הוא הבחירה הטבעית של רוב חברי נבחרת "סימס" העולמית, וגם של חברי נבחרת "סקי-פס"
על הכאוס גולשים :
בן רום, שי גואטה, יונתן דהן וגיא קלימן.

"סימס" הינה מותג הסנובורד המוביל בישראל משנת 1990 , חברת הסנובורד הותיקה ביותר בעולם ומובילות השוק העולמי.
מה"כאוס" ומשאר קולקצית הסנובורד של סימס תוכלו להתרשם ב"סקי-פס"  רח' השלושה 3 ת"א
טל' 03-5372204

 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח למכור  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ