עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
גלישה
ציוד סנובורד
הרפתקאות
אקדמיה
כללי
 וידאו 
 חדשות 
 סקירת אתרים 
 ספקי חופשות 
 לוח יד שניה 
 לינקים 
ראשי > סקירת ציוד סנובורד | חנות בגדי סנובורד - Snowboards
שתף  
Equipment סימס פרוטוקול

מעטות הפעמים שגולש מנוסה יעלה על בורד חדש ויצהיר כי לפניו משהו שונה, משהו שמתנהג אחרת,
בימינו לא חסרים קרשים טובים, ישנן עשרות חברות שלכולן ציוד סביר ובינינו גם הציוד של החברות הטובות ביותר כבר לא מחדש הרבה, נכון רמת הגימור היא גבוה ונכון החומרים הם איכותים אבל איפה החדשנות לאיפה נעלמה הרוח הצעירה של היצרנים הרוח שדוחפת את הספורט קדימה ?

כל השאלות הלו מקבלות תשובה אחרי מספר שעות על הפרוטוקול,
הפרוטוקול הינו מודל חדש לעונת  04/05 שכבר עד לרגע זה זכה בתואר – אחד הקרשים הנמכרים בארה"ב. הפרוטוקול מחדש לחלוטין את תפיסת בנית ואיזון ליבות הקרשים כמו שהכרנו עד היום.

על המבנה החדשני של הפרוטוקול עבדו במשך שנתים רצופות מהנדסי סימס יחד עם הנבחרת שלהם כדי ליצור מכונת גלישה מושלמת, המיועדת לרמות גבוהות של גולשים בסגנון מעורב אך המושפע מאוד מעולם הפריסטיל.

מבנה
ליבה – "direct input core"  -  לפרוטוקול ליבת עץ מיוחדת במינה שנוצרה במיוחד עבור הקרש זה, הליבה חדשנית כיון שהיא משלבת סיבי עץ המונחים לאורך הבורד – כבכל הקרשים בעולם, יחד עם סיבי עץ המונחים ב90 מעלות לראשונים באזורים שמתחת לבינדינגס.
אמנם ישנן חברות שהניחו סיבי עץ בצורה כזאת בעבר אך הן הניחו את העץ ברצועות של מקסימום 3.5 ס"מ ואילו בפרוטוקול הסיבים מונחים כך לכל רוחבו ! לא ספק שינוי דרמטי בנית קרשים ופטנט רשום של סימס.
ליבה זו מאפשרת מעבר אנרגיה חד ביותר מרגל הגולש לצידי הקרש – מעבר שמתבטא בזריזות בל תאמן.
מעבר לזריזות משפיעה ליבה זו על אחיזת האדג' ומאפשרת לחץ חזק בהרבה על הסכינים ולכן אחיזה טובה יותר.
משקלה של ליבה זו הוא קל אך לא קל ביותר – הסיבה היא שגולשי הנבחרת טענו כי בליבה הקלה שנבדקה הלחץ על השלג היה קטן יותר והעדיפו פה אחד את ליבה זו.

מעטפת – מעטפת הפרוטוקול עשויה פיברגלס חדשני תלת שכבתי וקל המודבק בהדבקה יבשה ליבה ולתחתית – הדבקה זו גורמת למעבר אנרגיה חד ביותר בין הגולש למגלש, ויוצרת שכבת הדבקה דקה ומושלמת בעוביה – לעמידות גבוה ביותר.

חיזוקי קרבון – לקרש 3 חיזוקי קרבון עבים במיוחד בעובי של כ 4.3 ס"מ !
החיזוקים מונחים בתחתית הקרש בצורה של X – המחזקת את קשיחות הפיתול ובחלקו העליון של הקרש רצועה אחת אורכית – להוסיף לקרש יכולת ניתור מהסרטים.

תחתית –  סינטרד גרפית ביס - פוליאטילן מיוחד בשילוב עם גרפית  לעמידות גבוה ומהירות על

מערכת חיזוקי צד- שומרת על הקרש מפני פגיעות בצידיו

צורה
צורתו של הפרוטוקול היא די סימטרית כדי להתאים לתרגילי פריסטיל הדורשים גלישה לשני הכיונים,
רוחבו של הקרש הוא די רחב, רוחבו של ה 156 הוא 25.9 ס"מ , הסיבה היא כיון שכקרש פריסטיל  מתקדם עליו לת לגולש את היציבות בעת נחיתה ואת זה הוא עושה בצורה יוצאת דופן, הבעיה בקרשים רחבים היא האיטיות בתגובות המעבר בין אדג' לאדג' וכאן נכנסת לתמונה הליבה החדשה שדובר עליה מקודם, ה"direct input core"  מאפשרת לקרש ברוחב כזה להרגיש כאילו המדובר בקרש צר בהרבה, זריזות הקרש היא בלתי נתפסת.
ערך מוסף לרוחבו של הקרש היא התאמתו לגולשים בעלי מידת נעלים גדולה.

אנו לא נוטים ברך כל לדבר על צבעים וגרפיקות למיניהן, החשיבות של אלמנט גרפי במוצר שאמור להקנות הנאה בגלישה היא שולית, אך שימו לב – גם בנושא זה חידשו סימס והפרוטוקול מגיע עם עיצוב חדשני המנצל את שכבת הבורד העליונה ויוצר תבליט מיוחד על גבי הבורד – כמוהו לא תראו בשום מקום אחר.

לסיכום
הפרוטוקול הינו קרש חדשני ביותר המותאם לרמות גבוהות ולגולשים מחפשים את הטוב שבקרשי האול אראונד/פריסטיל.
מבנהו החדשני שלא ניתן להעתקה (פטנט) נותן לגולש יכולות מושלמות שעד כה לא נראו ומאפשר לגולשים לקדם את הספורט מדרגה אחת גדולה קדימה.

ואם לא הספיקו לכם הנתונים הטכנים הנה שתי מילים מפי הגולש הטוב בישראל – טל זומר לאחר יום גלישה ראשון על הפרוטוקול בתחילת דצמבר – "חיה רעה" - וכשטל אומר משהו – אנחנו מקשיבים.

מה"פרוטוקול" ומשאר קולקצית הבורדים של "סימס" אפשר להתרשם ב"סקי-פס" רח' השלושה 3ב תל אביב 03-5372204 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח למכור  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ