עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
גלישה
ציוד סנובורד
הרפתקאות
אקדמיה
כללי
 וידאו 
 חדשות 
 סקירת אתרים 
 ספקי חופשות 
 לוח יד שניה 
 לינקים 
ראשי > סקירת ציוד סנובורד | חנות בגדי סנובורד - Snowboards
שתף  
Equipment השכרת ציוד

כתבה זו מיועדת בעיקר לאלו מבינכם שבחיהם עוד לא עלו על בורד, אלו מבינכם שכבר התנסו בחויה יודעים כי אין הרי סיכוי אמיתי לברוח, איו סיכוי אמיתי לא לחזור על החויה, אין סיכוי לא לפנטז עליה בימי הקיץ השחונים, ולכן השכרת ציוד מיועדת לאלו שעדין לא טעמו מהמתוק מתוק.

בין עם השכרה היא בחרמון ובין עם בכל אתר סקי בחו"ל עלויות השכרה של ציוד מלא ינועו בין 500 ₪ ועד 1000 ₪ לשישה ימי גלישה, העלות משתנה בהתאם ליוקר המקום בו אתם משכירים ובהתאם לרמת הציוד המושכר,
בכל מקרה בין עם בחרתם באפשרות היקרה ובין עם בזולה הרי שכניסיון חד פעמי לבדוק את התאמתכם לספורט ניתן להבין את השכרה, אך כדרך פעולה ארוכת טוח בה בכל שנה אתם משכירים את הציוד... אין ולו גולש אחד שיוכל להצדיק את מעשיכם בין עם מהסיבות הכלכליות ובין עם מסיבות שנעסוק בהן בשלב מאוחר יותר.
רכישת סט ציוד ברמת מוצעת של השכרה יעלה פחות מ2000 ₪ ולכן בחישוב כלכלי פשוט אנו מגלים כי גולש מוצע שגולש בחו"ל כשישה ימי גלישה ועוד שלושה ימי גלישה בחרמון יקירנו, מוציא בעונה מעל 1000 ₪ על ציוד בלבד! חישוב פשוט נוסף יביא אותנו למסקנה כי לאחר שתי עונות בלבד יחזיר הגולש את השקעתו במלואה, ובמידה והוא יחליט לשדרגו לציוד חדש מתקצרת תקופת החזרת השקעה לכשנה אחת בלבד !!! כן כן חברים שנה אחת של גלישה תעלה עם ציוד חדש בדיוק כמו ציוד מהשכרה.
ועוד לא הזכרנו את אופצית הציוד המשומש שרמתו בדרך כל זה לציוד השכרה ושעלותו מסתכמת בכ1000 ₪ בקרוב.
 
ועכשיו בואו נגיע לעיקר, כסף כסף כסף  - זה לא הכל בחים, ומי כמונו הנהנים מספורט זה יודעים זאת, ולכן בואו נרד לרגע מהחישובים המתמטים ונתמקד בעיקר
החסרונות העיקרים בהשכרת הציוד הם שלושה:
1 חוסר התאמה בין הציוד המושכר לבין רמת הגולש, סגנונו ומידותיו
רכישה איכותית של ציוד על ידי גולש מבעל מקצוע מנוסה מתוזמנת בכשעתים לפחות בהן מוצעות לגולש אינספור אפשרויות המתאימות לו ועליו לבחור מבין המבחר האדיר, הזמן אותו מקדישים אנשי השכרת הציוד לגולש הוא כ 5 דקות בקרוב, אם כך לא פלא שהתאמה רחוקה מלהיות נכונה ברוב המקרים. לעיתים חוסר התאמה פוגע רק בהנאת הגולש וקצב התקדמותו, אך לעיתים התאמה היא בעיתית הרבה יותר כאשר הציוד המושכר רחוק מלהתאים למידותיו הפיזיות של הגולש, דבר היכול לגרום אף לפציעות (מידות נעלים 45 ומעלה ראו הוזהרתם !)
2 רמתו הנמוכה של הציוד המושכר
רמת הציוד המושכר היא נמוכה מאוד בדרך כל ומתאימה לרמת גלישה של מתחילים, כך שאפשרויות הבחירה בין רמות גלישה –אתגר שונות ובין סגנונות שונים אינה קימת.
ומה לעשות יש מבינינו שאוהבים פאודר ויש כאלו שאוהבים פארק, יש כאלו שאוהבים מהירויות ויש כאלו שגולשים רגוע, ומה יעשו כולם  ???
יגלשו על אותו קרש השכרה !
3 הבלאי האדיר של ציוד מושכר
בלאי אדיר זה אף מוריד מרמתו התחלתית הנמוכה של הציוד עשרות מונים.
על ציוד השכרה עוברים חים קשים, מאות ימי גלישה, לעיתים בתנאים של מחסור בשלג, גולשים שאינם בעלי שליטה טובה  המובילים אותו לתקריות קשות עם עצמים שונים שהם הכל חוץ משלג ואף לפעמים מתעלים בו בכונה.
בעיה נוספת היא בעית התקלות – עקב הבלאי הניכר ישנן תקלות רבות בציוד משומש, בינדינגס שנשברים קרשים נשברים ועוד צרות למיניהן שיכולות לקרות לכל אחד אך הסיכוי שיקרו בציוד מושכר הוא גדול פי כמה.

אם בכל זאת החלטתם להשכיר ציוד הנה לפניכם כמה כלים שינסו לעזור ולשפר את סיכויכם להשכיר ציוד ולהנות מנו בזמן החופשה.

1 התאימו את הציוד למידותיכם – המידות החשובות הם המשקל ומידת הנעלים ודאו כי איש השכרה הוא מקצועי, במידה ואתם מעט קיצונים במידותיכם ודאו את התאמה וידוא כפול!

2 השכירו ציוד אך ורק מרחק דקות ספורות של הליכה מהמדרונות, לעולם אל תשכירו בעיר אחרת או חס וחלילה במדינה אחרת ! לציוד מושכר יש בלאי אדיר ולא נעים להיתקע עם ציוד לא שמיש כשמקום השכרה רחוק ולא נגיש.

3 ודאו במידה ויש מבחר של קרשים (סיכוי סביר שלא תקלו בעיה כזאת) שהציוד מתאים לרמתכם ולסגנונכם.

4 בדקו את הנעלים בצורה קפדנית ודאו שהן נוחות לכם וכי הקרסול תפוס במידה טובה (אל תבואו בדרישות גבוהות מידי, בכל זאת – זה ציוד מושכר)

5 בדקו כי תחתית הקרש במצב סביר – אין חריצים עמוקים מאוד וכי הסכין היקפית לא שבורה

6 אנו מליצים לכם לא להשכיר בינדינגס משיטות הסטפ אין – למרות שהפטנט נראה קורץ לעין בפשטות החיבור, אחיזת הנעל רחוקה מלהיות מושלמת.


במידה ותשמרו על כלים אלו תוכלו להנות גם מציוד השכרה אך זיכרו חוית הגלישה לעולם לא תהיה מושלמת לא ציוד שהותאם בדיוק, אבל בדיוק לדרישותיכם !

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח למכור  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ