עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
גלישה
ציוד סנובורד
הרפתקאות
אקדמיה
כללי
 וידאו 
 חדשות 
 סקירת אתרים 
 ספקי חופשות 
 לוח יד שניה 
 לינקים 
ראשי > הרפתקאות סנובורד
שתף  
Adventures המרדף אחרי השלג

מאת : טל זומר – אלוף ישראל בסנובורד

רוב הגולשים תופסים את הספורט כתחביב, רובם מבלים על השלג שבוע בשנה ובשאר 51 השבועות הנותרים מפנטזים וחולמים על הגלישה הבאה. גם אני היתי כזה, עד שיום אחד לפני שנתים החלטתי- לא עוד לא עוד חלומות ולא עוד תקות לחורף מושלג בארצנו השחונה, אני מתכון להגשים את חלומו של כל גולש ולרדוף אחר החורף אפילו עד קצה העולם.
התחלתי לגלוש לפני כ10 שנים, בצעירותי גלשתי כל גולש מוצע – שבוע בשנה, התאהבתי בספורט ובלבי גמלה החלטה למש את חלומותי ולגלוש תקופות  ארוכות יותר במהלך השנים.
משנה לשנה הגדלתי את מספר ימי הגלישה שלי, כמובן שתחביב זה הוא לא זול ולכן נאלצתי לעבוד קשה בין חופשה לחופשה כדי למן את התמכרות שלי…
במהלך השנים גלשתי באתרים רבים בצרפת, אוסטריה, שויץ ונורוגיה, אפילו הגעתי לאחד האתרים הטובים בעולם לסנובורד "ויסטלר" בקנדה, אתר בו כמויות השלג הן מדהימות ותשתית הפארקים וHALF-PIPE לסנובורד היא מהמפותחות בעולם.
בתחילת החורף שעבר ארזתי תיק גב קטן, ותיק ציוד סנובורד גדול ויצאתי לחפש את השלג המושלם.
את רוב ימי החורף בחצי הכדור הצפוני ביליתי בורג סן מוריץ עירה השוכנת למרגלות האתר לז-ארק, שם שכרתי דירה ושהיתי בה יותר משלושה חודשים.
כאשר גולשים באתר זמן כה רב הדרך בה מנצלים את המדרונות היא שונה לגמרי, היכרות עם המסלולים מאפשרת גלישה יותר איכותית, פחות בזבוז זמן והתעכבויות, נוצרים קשרים חברתים עם גולשים מקומים שמכירים את המקומות הפראים ביותר ולכן כמות הנאה שמופקת מכל יום גלישה עולה לאין ערוך.
כשהסתימה עונת הגלישה בצרפת חזרתי לארץ וביוני כבר היתי על המטוס במרדף אחר החורף לחצי הדרומי של כדור הארץ, למקום אשר רבים מכנים אותו "גן-עדן" – ני זילנד.
בניו זילנד סגנון האתרים הוא שונה, האתרים קטנים יותר, קשים יותר לגלישה והרבה פחות תירותים.
את רוב ימי הגלישה בניו-זילנד העברתי באתר התלול ביותר באי הדרומי TREBLE CONE. באתר שרו תנאי גלישה קשים, אך החויה של גלישה בניו-זילנד היא שונה לחלוטין מכל מה שחויתי עד אז.
לרוב המקומות בהם גלשתי הגעתי לאחר טיפוס מעיף במעלה הר- כדי להגיע למדרונות בהם עוד לא גלשו ואשר מכוסים שלג בתולי ורך.
וכמובן שלא ניתן אלא להשאר נפעם למראה הנופים המרהיבים שנגלים מפסגות הרים.
כיום אני בארץ מחכה בקוצר רוח לפתיחת עונת הגלישה וליום בו שוב אני אצא החוצה ואראה רק לבן מסביבי. ולכל מי שמרגיש כמוני לא נותר לי אלא להמליץ- לקום, לארוז תיק, לקחת את הבורד ולצאת לעבר חויות מדהימות!

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח למכור  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ