עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
גלישה
ציוד סנובורד
הרפתקאות
אקדמיה
כללי
 וידאו 
 חדשות 
 סקירת אתרים 
 ספקי חופשות 
 לוח יד שניה 
 לינקים 
ראשי > סקירת ציוד סנובורד | חנות בגדי סנובורד - Snowboards
שתף  
Equipment ביינד ברטון ג'נסיס 2014

בראשית ברא אלוהים את הביינד הפשוטים, רצועות ספוג לא נוחות, ברגים מתפרקים ובסיסי אלומיניום (לא עלינו) וחושך על פני תהום.
ויקימו בני ישראל צעקה גדולה וירימו ידיהם השמיימה בזעקה, מה זה עשינו כי מגיע לנו עונש שכזה, שבחופשת הגלישה שלנו יכאבו לנו רגלינו, ישתחררו לנו רצועותינו, ובכללי נקבל באסה של פידבק מהבורד שלנו?
ויאמר אלוהים - "ויהי אור"...
וירד אל העם בענן ביינדינג חדש, ויראו בני ישראל כי טוב, ויגלשו וישמחו ויצאו במחולות.
ויקראו את שמו של הביינדינג "בראשית" כדי שכל דור יזכור היכן מתחיל עידן הביינד האמיתי.

או בשפה יותר מודרנית, קחו את כל מה שידעתם על ביינד בעבר, קחו מכל ביינד מוצלח בהיסטוריה את החלקים הטובים שלו, תוסיפו חומרים חדישים, מבנה העברת כוח חכם, מערכת חיבור מודרנית, משקל קל, גב כפול משכך רעידות, בולם זעזועים משובח והכי חשוב בסיס חצוי - ותקבלו יצירת מופת שהחל מהמבט הראשון ובמיוחד לאחר גלישה אינטנסיבית תרשים כל גולש.

אז מה יש לנו כאן?
הג'נסיס מגיע בשתי גרסאות  - הEST  וה RE:FLEX .
נתחיל עם המשותף לשתי הגרסאות ונמשיך עם המייחד כל אחת

רצועות
strap hamock - מספיק להעיף מבט קצר בשביל להבין שכאלו עוד לא ראיתם, מדובר על רצועות חדשניות ביציקה תלת ממדית של חומר קל משקל במיוחד שיתנו לכם נוחות חסרת פשרות יחד עם תגובות איכותיות ובלאי נמוך במיוחד.
כמובן שכל כיוונוני הרצועות אינם מחייבים כלים וניתן ברגע להאריך או לקצר את הרצועה ממש על ההר.

ראצ'טים
double take - כן כן, גם פה מספיק מבט חטוף כדי להבין שמדובר על ראצ'ט חדש לגמרי, שלא מתפקד כמו הראצ'טים שאנו מכירים.
רצועת השיניים שחודרת לראצ'ט היא דו צדדית, בצידה העליון ישנם "שלבי סולם" אלכסוניים ולא ישרים כמו בכל רצועה אחרת בעולם- המטרה היא מתיחה חזקה יותר ללא פציעה של הרצועה על ידי הראצ'ט.
בצידה האחורי של הרצועה יש גם כן שלבים, אך בצד זה הם ישרים בדיוק כמו בביינד הישן שלכם. המטרה היא ליצור מתיחה חזקה יותר, וללא בעיות של שלג שנתקע וגורם לראצ'ט להחליק.
עובדה נוספת ולא פחות חשובה היא שרצועת השיניים נתפסת על ידי הראצ'ט מיד בס"מ הראשון להחדרתו ולא לאחר 8 ס"מ כמו כל ראצ'ט אחר בעולם. המשמעות היא נוחות סגירה נוחה בהרבה של הרצועה כיון שהיא בפועל ארוכה ב 8 ס"מ יותר כעת.

גב
גם הגב הוא לא כמו שום גב אחר, ברטון יצרו מערכת של לא גב אחד, אלא שניים- אחד שמטרתו ספיגה ושיכוך של הזעזועים בזמן הגלישה ואילו השני מטרתו היא להעביר את תנועות הגולש -ראיתם כבר כזה?

חומר
שלדת הביינד עשויה משילוב של כמה חומרים על בסיס פלסטי יחד עם פיברגלס להקשחה. התוצאה היא בסיס קל משקל וכל כך חזק שהוא קיבל אחריות מברטון לכל החיים. בבסיס יש חלקים קשיחים יותר וקשיחים פחות, הכל בשביל לתת לגולש את חווית הגלישה הנוחה והמדויקת ביותר והוא עשוי ביציקה אחת (הבסיס והקשת האחורית) כמו כל הליין של ברטון - כדי להקנות לו חוזק ואריכות ימים ולמנוע השתחררות ברגים והתעסקות עם כיוונים לא הכרחיים.

גרסת ה RE:FLEX

גרסה זו מגיעה עם שלושה סוגי דיסקיות חיבור ומתאימה לחיבור לכל בורד בעולם, בסיס הREFLEX מאופיין בכך שבסיסו חצוי, והדיסקיות שלו בעלות ציר גמיש במרכזן, ולכן מבטל מבנה זה את ה"שטח המת" שנוצר מתחת לביינד רגיל על הקרש. שטח מת זה שנגרם כתוצאה מקשיחותו של הבסיס בכל ביינדינג סטנדרטי, מפריע לבורד לממש את גמישותו הטבעית, ונועל אותו לחלוטין מתחת לבסיס הביינד ובכך מפריע בצורה משמעותית לגלישה ולתחושה על הקרש.
בג'נסיס במקום בסיס פלסטיק יש ספוג עם ג'ל B3 משכך זעזועים וכך גם הבורד שלכם יתנהג בדיוק כמו שהוא אמור וללא שטחים מתים בשונה מכל ביינדינג של חברות אחרות בשוק וגם לכם יהיה יותר נוח בגלל שכבת הג'ל.

גרסת ה EST
Est הוא הביינד שנולד לצ'אנל ויתחבר לצ'אנל בלבד -שיטת החיבור בקרשים של ברטון. למי שלא מכיר, נספר שמדובר על ביינדינגס ללא בסיס כלל וללא דיסקית חיבור, חיבור הביינד לבורד נעשה על ידי שני ברגים בלבד בצידי הביינדינג.
לשיטה זו ארבע יתרונות אדירים:

1. אין תחתית קשיחה לבסיס כלל ולכן אין כל התנגדות לקרש ואין שטחים מתים כלל.
2. בגלל החיבור הייחודי, זהו הביינד שהכי קל לכוון בתעשייה, לשנות את העמידה שלך על הקרש לוקח חצי דקה ואין כלל צורך לפרק לגמרי את הברגים. ניתן אף לעשות את הכיוון כשהרגל בתוך הביינדינג. עמידת הגולש על הקרש היא ככל הנראה הפרמטר הבודד שהכי ישפיע על איכות הגלישה שלכם וההנאה ממנה - ולכן כיוון שקל כל כך לכוון את הביינדינגס ולשנות עמידה גם גולש לא מנוסה לא יחשוש מהתעסקות עם כיוון העמידה ובכך הסבירות שיגיע לעמידה הכי טובה מבחינתו יעלה פלאים.
3. כיוון שאין תחתית פלסטיק כלל, יש שכבה סופגת זעזועים ענקית ואפקטיבית ביותר, לנוחות מושלמת והורדת משקל.
4. בנוסף, הוסיפו ברטון לבסיס את ה"ציר" - מבנה חדשני שהוסיף ציר בין הבסיס לקשת האחורית ובכך מאפשר תנועה קלה צידית של קשת הביינדינג, הכל בשביל לשפר את נוחות הגולש ולחזק את ה"אולי".

כמו שקראתם, כמעט כל חלק בג'נסיס הוא פורץ דרך ושונה ממה שהכרתם עד כה,
אז מי שמחפש את הטוב ביותר - שיתחיל "מבראשית".
"ויגיעו בני ישראל לארץ המובטחת ארץ זבת חלב ודבש. ויראו כי טוב ויגלשו בנוחות ויעלוזו."

את הג'נסיס ושאר הביינד של ברטון ניתן להשיג בסקי-פס חנויות הסקי והסנובורד הגדולות בישראל.
www.skipas.co.il

 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח למכור  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ