עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
גלישה
ציוד סנובורד
הרפתקאות
אקדמיה
כללי
 וידאו 
 חדשות 
 סקירת אתרים 
 ספקי חופשות 
 לוח יד שניה 
 לינקים 
ראשי > סקירת ציוד סנובורד | חנות בגדי סנובורד - Snowboards
שתף  
Equipment דאבל טייק- הראצ'ט שימתח אותך

בעולם ציוד הסנובורד רוב הפיתוחים הם כאלו שקשה להעביר ולהסביר לגולש את יתרונותיהם עד שהוא מגיע להר. לך תבין ותשתכנע ביתרונות הרוקר עד שלא גלשת, או תבין את המשמעות של בסיס ה EST או ה RE:FLEX של ברטון עד שלא נתת כמה ראנים טובים.

אבל לעיתים ישנם שינויים קטנים כגדולים שכבר במגע ראשון עם הציוד, ובמשחק איתו בחנות ניתן להבין בדיוק את יתרונותיו. כזה הוא מנגנון הDOUBLE TAKE החדש של ברטון.
על פניו, מה כבר ניתן לחדש בראצ'ט של ביינדינגס, אבל אם נחשוב לרגע – הראצ'ט הוא החלק שאנו מתעסקים איתו הכי הרבה ביום גלישה וככזה קלות השימוש בו והאמינות שלו היא החשובה וגם המורגשת ביותר. ובהתאמה – ניסו מהנדסי ברטון ממחלקת המחקר והפיתוח ב"קרייגס" שבורמונט להקל את השימוש בביינד ולהפוך את המוצר לאמין יותר.אתם כרגע בטח חושבים – מה כבר אפשר לעשות כדי להקל על השימוש, הרי הראצ'טים של ברטון הם כבר כיום חלקים כחמאה – אז זהו שניתן.
ראצ'ט הDT שונה בשלושה אלמנטים מרכזיים –

הראשון – רצועת השיניים שכולנו רגילים להכניס לראצ'ט שונתה- אם ברצועה הרגילה ישנן שיניים לרוחב הרצועה בחלקה הקדמי, ברצועה החדשה של ברטון השיניים בחלקה הקדמי של הרצועה הן אלכסוניות ובחלקה האחורי של הרצועה ישנן שיניים רוחביות רגילות. מנגנון המתיחה שתופס את הרצועה אוחז ברצועה בחלקה הקדמי והאחורי בבת אחת ולא רק בקדמי – המשמעות היא שאין בריחה והחלקה של שיניים כמו שכולנו מכירים ולכן אין בלאי לרצועת השיניים והמתיחה היא אמינה וחזקה יותר, כיוון שאחיזת הראצ'ט היא טובה יותר ומדויקת יותר.

השני – מנגנון תפיסת רצועת השיניים על ידי הראצ'ט קודם לכיוון תחילת הרצועה בכ8 ס"מ יחסית לראצ'ט רגיל. המשמעות היא שאין צורך יותר להחדיר את רצועת השיניים לתוך הראצ'ט כולו ורק לאחר מכן להתחיל את פעולת המתיחה אלא כבר עם החדרת הס"מ הראשון הראצ'ט אוחז ברצועה וניתן להתחיל למתוח את הראצ'ט. אלמנט זה מקל בצורה ניכרת על פעולת סגירת הביינדינג.
אם נביא בחשבון שרצועת קרסול של ביינדינג רגיל היא באורך של 30 ס"מ – הרי בפועל "הארכנו" אותה ב 8 ס"מ נוספים (רק בפעולת הסגירה).

השלישי – כל רצועות הקרסול שמגיעות השנה עם מנגנון ה DT – הן רצועות במבנה חדש לגמרי ללא ריפוד כלל – הן מיוצרות בתהליך מיוחד שיוצר רצועה תלת מימדית שתתאים את עצמה בדיוק לנעל שלך. הן שוקלות כמעט כלום ואינן סופגות רטיבות כלל.

אז כמו שכתבנו, השינוי הוא גדול וכדי להבין את משמעותו פשוט תגיעו לחנות שמחזיקה את הביינד ותבינו תיכף ומיד.
ב 2014 מנגנון הדאבל טייק קיים בדגמי העילית של ברטון -  הג'נסיס והדיוד בשניהם הן בגרסת הREFLEX והן הEST. לעונת 2015 ישולב המנגנון גם בדגמים יותר עממיים ויהפוך לסטנדרד.

את הג'נסיס, הדיוד ושאר קולקציית ברטון ניתן לראות בסקי-פס
www.skipass.co.il

 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח למכור  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ