עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
גלישה
ציוד סנובורד
הרפתקאות
אקדמיה
כללי
 וידאו 
 חדשות 
 סקירת אתרים 
 ספקי חופשות 
 לוח יד שניה 
 לינקים 
ראשי > אקדמיה
שתף  
Academy איך קונים כפפות סנובורד?

כפפות הן כנראה המוצר הכי קטן פיזית,  שהשפעתו היא הגדולה ביותר על חוויית הגלישה שלנו ובמיוחד בימים קרים. גלישה עם כפות ידיים קפואות יכולה להיות סבל לא קטן, וכשכואב לנו מקור ורטיבות לא נוכל ליהנות מיום הגלישה.
לכן לבחירת כפפה טובה יש חשיבות גדולה הן ברמת האיכות והן ברמת הנוחות.
אלו הפרמטרים שנבחן בעת רכישת כפפת סנובורד:


איכות
כמו בכל מוצר, גם כאן מגוון הרמות רחב, ובהתאמה התחושה שתהיה לגולש כאשר הוא בתוך הכפפה והעמידות שלה. ההבדלים הם קודם כל באיכות ועמידות הבדים, והתפירה. שימוש בחומרים זולים יוביל לקרעים במהירות ולכפפה בפח האשפה. ולכן בעת הרכישה מדדו את הכפפות והרגישו את החומרים מהם היא עשויה, גם אדם שאינו בעל מקצוע יכול בקלות להבחין בין בדים איכותיים לפשוטים, בנוסף העזרו בבעל מקצוע שינחה אתכם בהבדלים בין הכפפות ורכשו כפפה של חברה איכותית, מוכרת ומתמחה ובכך תבטיחו את ההנאה שלכם.


אטימות
אנו גולשים בשלג שברוב המקרים הוא יבש כיוון שהטמפרטורות הן מתחת לאפס, אך גם אז תמיד אנו בסביבה של רטיבות, בין אם על כסא הרכבל ובין אם בהפסקות במזנון או בשירותים שם הטמפרטורות גבוהות מעט והשלג שעל הכפפה הופך למים. המצב עוד יותר חמור בתנאי גלישה חמים, במיוחד לגולשים שמבלים זמן רב עם הידיים בשלג כיוון שהם בתחילת דרכם או יושבים ומחכים לחבריהם והידיים משחקות להן בשלג. לכן החשיבות של כפפה אטומה לרטיבות הוא גדול. הבד החיצוני ברוב המקרים הוא לא זה שאוטם את הכפפה לרטיבות אלא בתוכה ישנה ממברנה שתפקידה למנוע את חדירת הרטיבות ליד. ישנן סוגים רבים של ממברנות, אך האיכותית והמוכרת ביותר היא גור-טקס האמריקאית שהיא האטומה ביותר והעמידה ביותר לאורך זמן. ישנם יצרנים (בדרך כלל קטנים) שנותנים לכפפות רמות אטימות כמו לביגוד -10,000 וכו'  - זו שיטה מאוד לא מקובלת בימינו ורובם המוחלט של היצרנים לא משתמשים בה.


הגנות
הפציעה השכיחה ביותר בסנובורד היא שבירה או נקיעה של שורש כף היד, זו פציעה שמופיעה הרבה בחודש הגלישה הראשון אך יכולה להופיע בכל רמה ולכל גולש ואין הרבה דרכים למנוע אותה מלבד הגנה פנימית.
ישנם שני סוגי הגנות - התחתונה והעליונה. התחתונה מטרתה היא ספיגה של המכה ופיזורה על שטח רחב ובכך מניעה של הפציעה, העליונה מטרתה קיבוע פרק היד במקום ומניעת פריקה.
בעבר היתה טענה כי מגנים יכולים לגרום לפציעות אחרות, אך כיום בכפפות הטובות של יצרן מוביל ישנם מגנים מדור מתקדם שלא גורמים לנזקים.
יש לציין שגם כפפות עם הגנות לא יכולות למנוע פציעות בצורה מושלמת.
ישנה גם האופציה לרכוש מגנים נפרדים וללובשם מתחת לכפפה- זו אופציה לא רעה, אך השאלה כמה פרקטי יהיה השימוש על ההר וכמה מהר תתעייפו מלהוריד וללבוש שוב גם כפפה וגם מגן.
שימוש במגנים שאינם יעודיים לסנובורד - כמו של רולר בלייד וסקייטבורד אפשרי אך ברוב המקרים יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי להכניסם לתוך כפפת סנובורד בנוחות ובלי לגרום לנזק לכפפה.


אצבעות/ מיטנס
כפפת אצבעות היא המוכרת לכולם, החיסרון בה הוא ששטח הפנים של הכפפה הוא גדול ולכן גם איבוד החום.
מיטנס הן כפפות שכל אצבעות היד מלבד האגודל חולקות תא אחד ללא הפרדה ובכך מורידים משמעותית את החשיפה לאוויר הקר ומקבלים כפפה חמה יותר - מיועד בעיקר לסובלים מקור או לגולשים בתנאים קרים במיוחד.
גזרה
כפפות סנובורד מגיעות בשתי גזרות עיקריות - הארוכה "הקלאסית" והקצרה "האמריקאית".
הארוכה כשמה כן היא - ארוכה - מגיעה בערך 10-15 ס"מ אחרי פרק כף היד ומטרתה היא מניעת כניסת שלג לכפפה, רוב הגולשים ילבשו אותה מעל לשרוול המעיל - הלבישה קלה יותר אך המראה מעט מגושם.
הכפפה הקצרה נגמרת מעט אחרי שורש כף היד והיא הדוקה יותר ליד וכך מחליקה בקלות מתחת למעיל. אמנם יש ל"סדר" את המעיל מעליה אך ברוב המעילים זו פעולה קלה מאוד.
לרוב כפפות עם הגנות מגיעות בגזרה ארוכה, בעיקר מסיבות טכניות.


בידוד
רוב הכפפות מגיעות עם בידוד סטנדרטי שמתאים לרוב התנאים בצורה טובה, יש כאלו שבנוסף לבידוד מגיעות עם כפפה פנימית ניתקת שניתן ללבוש בימים קרים מאוד.
יש גם כפפות שנקראות "כפפות קיץ" שמתאימות למזג אוויר חם ואביבי ואין בהן כמעט בידוד.


מידה
בחירת המידה הנכונה היא חשובה כדי להמנע מלחץ על האצבעות ועל הכפפה וכדי להגיע לרמת נוחות מקסימלית. כפפה גדולה מידי תהיה מגושמת, תקשה על תפעול הביינדינגס והרוכסנים ויכולה להחליק מהיד.
אך שימו לב - לכל אחד מבנה כף יד שונה ואורך אצבעות שונה בהתאמה לרוחב כף היד ולכן אין צורך להגזים, בכל זאת לא תעשו הרבה עם האצבעות בזמן הגלישה, ולכן יש פשוט לבחור כפפה שמרגישה טוב על היד - וחובה למדוד!


חברות/ מותגים
ישנם מותגי כפפות רבים בעולם, בעיקרון עדיף לרכוש כפפה של חברה המתמחה בכפפות או כזו שבקולקציה שלה מגוון רחב של כפפות, הדבר מעיד כי חברה זו מתמחה בתחום וכי יש לה את הידע והניסיון ליצר מוצר איכותי ועמיד.


מחיר
מגוון המחירים הוא גדול, בעיקרון כפפות סנובורד פשוטות מתחילות סביב ה 200-250 ש"ח והאיכותיות ביותר יכולות לטפס עד ל800  ₪, אך רוב הגולשים רוכשים כפפות בין 300-600 ש"ח. רכישה של כפפה פשוטה מידי ובאיכות ירודה תגמר מהר מאוד בידיים רטובות וכפפות קרועות שיובילו לרכישה נוספת ויקרה באתר הסקי.
יש להמנע לחלוטין מרכישת כפפות סקי לסנובורד -הן פשוט לא יעמדו בכך ויקרעו מהר מאוד (סקיירים כמעט ולא נוגעים עם הידיים בשלג).


לסיכום
מגוון הכפפות הוא גדול וחובה למדוד על היד כדי להגיע למסקנה איזו כפפה מתאימה לכם ביותר, כך תוכלו ממש להרגיש את ההבדל בין המודלים השונים ורצוי מאוד שילווה אתכם בעל מקצוע מיומן כדי שיוכל להסביר לכם את ההבדלים שלא נראים לעין. אם בחרתם כפפה טובה שנוחה לכם ובאיכות מספקת אין שום סיבה שלא תשרת אתכם שנים ארוכות על ההר.
ברשת סקי-פס תקבלו שירות תיקונים ללא תשלום על כל הכפפות הנמכרות ברשת. כלומר שכל מה שניתן לתיקון, יתוקן ללא כל תשלום וללא הגבלת זמן.
אז איך בוחרים כפפות סנובורד? עכשיו אתם כבר יודעים...


מקולקציות הכפפות של ברטון, לוול, צינר, DC ואנאלוג תוכלו להתרשם בסקי-פס
www.skipass.co.il

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח למכור  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ