עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
גלישה
ציוד סנובורד
הרפתקאות
אקדמיה
כללי
 וידאו 
 חדשות 
 סקירת אתרים 
 ספקי חופשות 
 לוח יד שניה 
 לינקים 
ראשי > אקדמיה
שתף  
Academy איך קונים מכנס סנובורד?

ידוע שבסנובורד יושבים הרבה על הישבן, חס וחלילה לא כי זה ספורט לעצלנים, אלא פשוט כי תנוחת המוצא הנוחה ביותר לגוף היא בישיבה ובכך גולשי סנובורד שונים מהותית מגולשי הסקי ובמיוחד בשבועות הגלישה הראשונים בהם כל תנועה לא נכונה מובילה למגע בין חלק הגוף התחתון לשלג (בשונה מסקי שם ברוב המקרים הגולש נשאר לעמוד), ולכן חשיבות איכות המכנס ועמידותו הן גבוהות ביותר. מכנס סנובורד אמור לשמש גולש ממוצע כחמש עד שמונה שנים ולכן חשיבות רבה לבחירת מכנס איכותי שהגולש יהנה ממנו ויאהב ללבוש.


איכות
איכות המכנס הכללית מתבטאת באיכות החומרים מהם הוא עשוי - הבדים , הרוכסנים, ושאר מרכיביו ובאיכות התפירה. על כל אלו לא תוכלו לקרוא באתרי אינטרנט או קטלוגים והדרך היחידה להבחין בין בד איכותי, נעים ללבישה, שנראה טוב על הגוף גם לאחר ימים רבים של שימוש, הוא פשוט על ידי מדידת המכנס ונגיעה במרכיביו, גם אדם שאינו מומחה בטקסטיל יוכל מהר מאוד להבחין בין מוצר איכותי לכזה שאינו, בשילוב עם עזרה איכותית של בעל מקצוע מנוסה בחנות בה אתם רוכשים, אתם אמורים בקלות להבין מי המוצלחים יותר ומי הפחות.
יש להדגיש כי פרמטר זה הוא החשוב ביותר מבין השאר שיבואו, אף יותר מרמת האטימות.


חברה
ישנן עשרות רבות של חברות שמייצרות ביגוד לסנובורד, כמעט כל מותג לייף סטייל או טיולים בימינו משחק את משחק "אני גם לסנובורד" אבל האמת רחוקה מכך- רוב החברות אינן מקצועיות בתחום, ומכנסי הגלישה שלהם יהיו סטנדרטיים במקרה הטוב, הם יהיו פחות עמידים ופחות נוחים. את הניסיון וההבנה העמוקה של שנים של החברות המתמחות אי אפשר להעתיק. ההמלצה שלנו היא חד וחלק להעדיף לרכוש מכנס של חברה שמתמקדת בסנובורד וכזו שליין ביגוד הסנובורד שלה רחב ורציני, זו תהיה האינדיקציה שלפניכם מוצר שמאחוריו אנשים רציניים ואתם יכולים לסמוך עליו.
בנוסף לא ניתן להתעלם מכך שהמותג אותו אתה לובש משליך על הדימוי שלך והתפיסה שלך בעיני הסביבה, לא לכולם זה משנה וזה בסדר גמור, אך שימו לב - גולשי סנובורד רציניים תמיד ירכשו ציוד וביגוד של חברות מתמחות, אם בגלל הדימוי ואם בגלל הרצון לתמוך בתעשיה שהם אוהבים, לעולם לא תתפסו אותם עם ביגוד של חברת גלישה בים או של חברת ציוד לטיולים וכו'


גזרה
זה כנראה הפרמטר החשוב השני. גזרת המכנס משפיעה בצורה מיידית על הנוחות שלכם. ישנן אין ספור גזרות ולכל יצרן כמה גזרות שונות, ולכן חובה למדוד כמה שיותר מכנסיים, יש גזרות רחבות במיוחד למראה יותר "גנגסטה" ויש צרות למראה סקיני, בכל מקרה חובה על הגולש למדוד ולהבין מה עובד הכי טוב בשבילו - נראה טוב על הגוף, משתלב יפה עם המעיל ונוח ללבישה ובתנועה.


מידה
לא רק שאין סטנדרטיזציה בין היצרנים השונים, אלא אף בתוך אותו מותג ישנם דגמים ששונים מהותית מבחינת המידה בפועל, למרות שלכולם אותה מידה בתווית. המידה היא פועל יוצא של סולם המידות שיצרן משתמש בו יחד עם הגזרה. אין שום דרך בעולם לדעת איזה מכנס ישב עליכם בנוחות באיזו מידה. גולש שבדרך כלל הוא מידה L יכול להיות לעיתים M ולעיתים XL או L -תלוי ביצרן ותלוי בדגם. ולכן חובה למדוד כמה שיותר מכנסיים ולהגיע על ידי כך למידה הנכונה.
רוב הגולשים יעדיפו מכנס שאינו הדוק על המותן אלא יושב בחופשיות, עדיף מעט חופשי מידי מהדוק כיון שתמיד ניתן להוסיף חגורה, והרבה מאוד גולשים עושים זאת. לאורך המכנס כמעט ואין משמעות וכמעט תמיד הוא ירגיש ארוך מידי, אך אל דאגה, נעלי הסנובורד הן רחבות וימנעו ברוב המקרים את גלישת המכנס למטה.


אופנה
אופנת הסנובורד מפותחת מאוד ומשתנה כל כמה שנים, אם לפני כמה שנים היה נפוץ ללבוש ביגוד בצבעים זוהרים ובוהקים, הרי היום המצב שונה וצבעים מלוכלכים וכהים יותר שולטים בהר. אנו מציעים לכם פשוט לגשת לחנות עם מבחר גדול כמה שיותר ולהבין מה "הולך היום" ולבחור לכם מכנס שתאהבו ללבוש לשנים רבות, ולא כזה שימאס לכם אחרי עונה אחת.


אטימות ונשימה
ישנן רמות אטימות לרוב, לרוב הגולשים מתאימה רמת אטימות בינונית כיוון שאינם גולשים בתנאים קיצוניים רוב הזמן. מקובל להגיד שעדיף לגלוש על רמת אטימות של 5,000 מ"מ ומעלה ויש שאומרים 10,000מ"מ ומעלה. האמת היא שכיוון שאין אכיפה וביקורת של אף גוף חיצוני על הנתונים המפורסמים, וברוב המקרים המוחלט החברות אינן בודקות את הבדים עצמם  אלא נסמכות על הנתונים שהיצרן הסיני מספק (שיש להם נטיה מוזרה להתרחק מהמציאות), כך שלמעשה קשה לקבוע רף, ולכן הסתמכו בעיקר על כך שאתם רוכשים מוצר של מותג ידוע וחנות שעומדת מאחורי המוצר, והתייעצו עם בעל מקצוע מנוסה כדי שתקבלו מכנס שיענה לדרישותיכם.
נשימת המכנס (יכולת הוצאת הזיעה) גם היא נמדדת באלפי מילימטרים, חלקי גרם ריבועי ל 24 שעות - מסובך? נכון. משמעותי? הרבה פחות משנהוג לחשוב. שלא כמו באטימות, שם הבד הוא החלק האוטם מהשלג החיצוני, בנשימה בד המכנס הוא החוליה האחרונה בשרשרת יכולת נידוף הזיעה והוא מושפע מהיכולת של הבגד התרמי שלכם ושל פנימית המכנס - שבדרך כלל יהוו מחסום משמעותי בהוצאת הזיעה החוצה. אך כאן ישנו פיתרון קל ופשוט - פיתחו את אוורוריי המכנסיים ואדי הזיעה יצאו במהירות רבה וגופכם יווסת את הטמפרטורה בצורה הרצויה. אוורור קטן משמעותי הרבה יותר מכל סיפורי אלפי מ"מ נשימה מסובכים.
בכל מקרה העדיפו תמיד מכנס מבד איכותי יותר שכיף לכם ללבוש ושנראה טוב, על כזה עם רמת אטימות או נשימה גבוהה יותר - אתם תהנו יותר בסופו של דבר מהמוצר.


אבזורים
ישנם אבזורים לרוב, אוורורים במקומות שונים (היעילים ביותר הם אלו שנפתחים על ידי רוכסן אחד מצד אחד של המכנס לצידו השני) מערכות למניעת גרירת המכנס מאחור, כיסים במקומות שונים, פותחני בירה ועוד… פשוט בידקו שבמכנס שאתם רוצים ישנם האבזורים הנחוצים לכם - לא יותר ולא פחות.


מחיר
רוב גולשי הסנובורד רוכשים מכנסיים איכותיים ומחירם של עלו נע בין 700 – 1,400 ש"ח בארץ ובאירופה. כמובן שיש זולים יותר ויקרים יותר, אך לגולש הממוצע אין סיבה אמיתית לרוכשם. הזולים לא יחסכו לכם סכום שישנה משהו בהסתכלות של 6 שנים של גלישה והיקרים נחוצים בדרך כלל לגולשים רציניים שגולשים בתנאי קיצון או פשוט למי שרוצה ממש להתפנק במוצר הטוב ביותר.


אחריות ושירות
רוב ביגוד הסנובורד בעולם  מגיע עם שנת אחריות יצרן על דפקטים בייצור, ליין הAK של ברטון הוא יוצא דופן ומגיע עם אחריות לכל החיים, ובהתאמה הוא יקר יותר ומיועד לגולשים מנוסים.
ברשת סקי-פס נותנים לכל מכנס הנרכש בחנות שירות תיקונים ללא תשלום ללא הגבלת זמן, כלומר לא משנה מדוע נגרם הנזק למכנס - אם ניתן לתקן אותו (ויש בסקי-פס מתפרה מקצועית) נעשה זאת בשמחה וללא תמורה.


סיכום
רכישת מכנס אינו סיפור סבוך, הדגש הוא על מדידה, הרגשת איכות המוצר והתייעצות עם בעל מקצוע מנוסה שיתאים את המכנס גם לתקציבכם, אם תרכשו מכנס בחכמה, מובטחות לכם שנים רבות של גלישה נעימה, יבשה ועם המון סטייל.
אז איך בוחרים מכנסי סנובורד?  עכשיו אתם כבר יודעים...

 

את קולקציות המכנסיים של ברטון, אנאלוג,DC, ריפזון, אנווי וטרספאס ניתן להשיג בסקי-פס
www.skipass.co.il

 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח למכור  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ