עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
גלישה
ציוד סנובורד
הרפתקאות
אקדמיה
כללי
 וידאו 
 חדשות 
 סקירת אתרים 
 ספקי חופשות 
 לוח יד שניה 
 לינקים 
ראשי > אקדמיה
שתף  
Academy איך לצלם סקי וסנובורד

בזמנים מודרנים אלו, אם לא צילמת- זה לא קרה ובגלל זה כל אחד רוצה לחזור מחופשת הסקי עם לפחות תמונה אחת טובה שהוא יוכל לתלות על הקיר בחדר /משרד/ שירותים ולהוכיח לעולם שהוא שווה משהו. בדרך כלל התוצאות לא עומדות בציפיות והתמונות נראות איך לומר, לא משהו. הנה כמה טיפים קטנים שיעזרו לכם להפוך את תמונות הגלישה שלכם מסבירות מינוס לטובות פלוס.

 

קומפוזיציה-

הפרט הכי חשוב בצילום בכלל ובצילום גלישה בפרט. מכירים את זה שצילמו אתכם בקפיצה מטורפת אבל חתכו לכם את כל יד ימין בתמונה? ברור שאתם מכירים, זוהי הטעות הכי מעצבנת והכי נפוצה שיש. שימו לב שבזמן הצילום אתם לא חותכים חלקים חשובים מהאובייקט שאותו אתם מצלמים. אפשר לחתוך את האובייקט המצולם אבל שתהיה לכך סיבה. למשל, אין בעיה לצלם חברים מחייכים באמצע מסלול, ואפשרי בהחלט לחתוך להם את הפלג גוף התחתון, רק שימו לב שאתם לא חותכים להם את הראש- זה יהרוס את התמונה. אם אתם מצלמים מישהו בתנועה, תעקבו אחריו עם המצלמה ותחכו לרגע הנכון כדי לצלם. אם תכוונו את המצלמה רק למקום ספציפי אחד יהיה לכם קשה לתפוס את מי שאתם מצלמים בדיוק ברגע הנכון, בגלל זה עדיף להזיז את המצלמה בהתאם לתנועה שלו.

        

"אין שום סיבה לחתוך רק את קצה הרגליים של הגולש"                 
 

"עדיף לחתוך את חצי הפלג גוף התחתון וככה להתמקד יותר בדמויות המצולמות"
                                                                                                              

זווית הצילום-

רובנו טועים כשזה מגיע לזווית הגלישה: מצלמים קרוב מידי כשצריך מרחוק, נמוך מידי שצריך מגבוה ולמעשה אנו עסוקים מידי בהתבוננות במסך המצלמה מאשר באובייקט שאנו מצלמים. אז ככה- תתחילו מהתבוננות עמוקה בסביבה שלכם ותחשבו לעומק, האם רואים נוף מטורף ברקע? תצלמו מרחוק, אתם מצלמים קפיצה והנוף בכלל לא רלוונטי? תצלמו מקרוב, פגשתם חבר באמצע מסלול שחור ואתם רוצים תמונה להוכיח לחבר'ה? תצלמו לרוחב אם רואים רק את פלג הגוף העליון שלכם, ותצלמו לאורך אם אתם רוצים להשוויץ גם בסנובורד החדש שלכם. בקיצור צריך לחשוב על מה מצלמים ולא סתם לשלוף את המצלמה. ברגע שתעשו את זה כמה פעמים זה יהפוך לאינסטינקט. מצלמים קפיצה? ברוב המקרים כדאי לצלם מנמוך ומקרוב, ככה הקפיצה נראית מרשימה יותר והגולש נראה גבוה יותר, רוצים תמונה שמראה כמה האדם קטן לעומת איתני הטבע הענקיים? תצלמו מרחוק.

" מצלמים קפיצה? ברוב המקרים כדאי לצלם מנמוך ומקרוב ככה הקפיצה נראית מרשימה יותר והגולש נראה גבוה יותר"

 

תאורה-

החלק הכי טריקי בצילום בשלג. בגלל ההבדלים בעוצמת האור בין השלג לגולשים תמונות רבות יוצאות בהירות מידי או שההבדלים בין החלקים הבהירים לכהים בתמונה גדולים מידי. בגדול, אין פתרון קסם למצב, אבל טריק שיכול לעזור הוא שימוש בפלאש. הפלאש שופך אור על האובייקט שהכי קרוב למצלמה וברוב הפעמים הזהו גם האובייקט שאתם מצלמים. מה שיקרה הוא שהשלג ברקע לא יושפע מפלאש אבל האובייקט המצולם יצא חד יותר והתאורה שלו תהיה טובה יותר, במיוחד כשההבדלים בין האובייקט לרקע הם גדולים. המלצה שלנו, אם התמונה לא יוצאת משהו, תנסו להשתמש בפלאש ויכול להיות שתופתעו מהתוצאות.

גודל האובייקט-

פרט חשוב שהורס הרבה תמונות מוצלחות, למרות שהיום אפשר להתגבר על חלק מהתקלות באמצעות חיתוך התמונה, הוא גודל האובייקט המצולם. אנחנו לא ממליצים על חיתוך רציני של התמונה בגלל שזה פוגע באיכות התמונה. כדי שלא תצטרכו להתעסק בזה בכלל תחשבו לפני שאתם מצלמים על מה הדגש בתמונה. נגיד ואתם מצלמים את אבא שלכם אחרי התרסקות, הדגש בתמונה צריך להיות הוא,  ולא הרקע של ההרים היפים, זאת סיבה מספיק טובה כדי להתמקד בו ולא להשאיר סביבו רקע מיותר. לעומת זאת אם אתם רוצים לצלם את אמא שלכם על רקע המלון תתרחקו טיפה כדי שיראו באמת שמדובר במלון מאחוריה ולא סתם בקיר חסר משמעות. "זוהי תמונה מזווית לא טובה ובעיקר רחוקה מאוד מהאובייקט המצולם, במקרה הזה עדיף להתקרב לדמות המצולמת מכיוון שהרקע סתמי""חיתוך במחשב אומנם לא מציל את התמונה לחלוטין אבל לגמרי משפר את התוצאה"
 

תזמון-

כדי שתמונות גלישה יצאו באמת טובות יש להקפיד על לצלם ברגע הקריטי. אותו רגע קסום הוא כאשר הגולש שאתם מצלמים נמצא בשיא הגובה של הקפיצה. כדי שלא יהיו פדיחות ברגע האמת אנו ממליצים קודם כל לצלם תמונה בלי הגולש ולבדוק מה זמן התגובה של המצלמה. אם זוהי מצלמה מקצועית זמן התגובה הוא בדרך כלל מיידי, אבל אם זוהי מצלמה פשוטה לפעמים לוקח עד שנייה וחצי של זמן תגובה בין הלחיצה על הכפתור ועד הצילום. כדי שלא תפספסו את חבר שלכם קופץ מגג של בקתה מעץ תוודאו שאתם מכירים את זמן התגובה של המצלמה מספיק טוב, חבל להרוס תמונה של מיליון דולר סתם. בנוסף, אנחנו משתמשים בטריק קטן לפעמים- אחרי שכבר קבענו את זווית הצילום וכדומה נחכה עם המצלמה לרגע השיא אבל לא נסתכל על מסך המצלמה, להפך, תסתכלו על הגולש וכשאתם רואים אותו בשיא הקפיצה פשוט תלחצו על כפתור הצילום. כשמסתכלים על המציאות שקורית לפניכם ולא על מסך המצלמה הקטנטן הרבה יותר קל לתפוס את הרגע בתזמון המושלם.
 

 
 
"כדי שתמונות גלישה יצאו באמת טובות יש להקפיד על לצלם ברגע הקריטי. אותו רגע קסום הוא כאשר הגולש שאתם מצלמים נמצא בשיא הגובה של הקפיצה"

ישנם עוד חוקים רבים לצילום בכלל ולצילום סקי וסנובורד בפרט אבל חמשת הטיפים האלו אמורים לשדרג לכם את תמונות הגלישה בכמה רמות. הכי חשוב שתזכרו לחשוב ולהתבונן, צילום היא אומנות של הקפאת הרגע ובגלל זה חשוב לדעת מה אתם מצלמים ואיך התמונה הולכת להראות עוד לפני שצילמתם. מקווים שעזרנו! תגלשו, תהנו ותצלמו!

 

 

 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח למכור  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ