עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
גלישה
ציוד סנובורד
הרפתקאות
אקדמיה
כללי
 וידאו 
 חדשות 
 סקירת אתרים 
 ספקי חופשות 
 לוח יד שניה 
 לינקים 
ראשי > אקדמיה
שתף  
Academy TTR

על ה-TTR שמעתם ??
TTR פירושו Ticket to ride, בתרגום חופשי מדובר בכרטיס הסנובורדר להתחרות במגוון תחרויות בסבב העולמי המכתיר בסופו של הליך את אלוף העולם בסנובורד לעונת התחרויות הרלוונטית.
כאמור ברחבי העולם ההררי והמושלג מתקיימות במהלך השנה תחרויות רבות ומגוונות, אולם רק חלקן מגיעות לתודעתנו, כמובן שגולת הכותרת של התחרויות היא לא אחרת מאולימפיאדת החורף שם מתחרים גולשי הסנובורד בבורדר קרוס וחצי הצינור (ישנם ענפים נוספים כגון הסלאלום).
הTTR מסמל את האיחוד שנעשה למספר תחרויות תחת מטרייה אחת הנותנת חסות לגולשים הטובים בעולם, או כל מי שעומד בקריטריונים להתחרות ולהיות מדורג בתחרויות הבין לאומיות.
במקור ה-TTR החל דרכו כסבב עולמי שהכיל 9 אירועים רבי משמעות מסביב לגלובוס שמטרת המובילים מכל תחרות להגיע לאם כל התחרויות המקנחת את הסבב באתגר הארקטי The Arctic Challenge אשר התקיים בנורווגיה. 
הTTR יוסד בשנת 2002 על ידי גולש ברטון האגדי ואלוף העולם בעצמו לפני מספר שנים – טרייה האקונסן, אך רק מעונת 2005/2006 החלו להכתיר את האלופים מכל עונת תחרויות.
במרוצת השנים סבב התחרויות תפס תאוצה רבה ומימדי המשתתפים החל מעונת 06/07 הגיע לכדי 3000 גולשים (גברים ונשים) מ-30 מדינות ברחבי העולם ועד לעונת 08/09 בה השתתפו מעל ל-4000 גולשים (מתוכן כ-1000 נשים) מכ-40 מדינות ברחבי העולם. כמובן שבשנת 2010 – שנת האולימפיאדה שיא זה נשבר היות ותודעת הסנובורד באותה השנה היתה גבוהה מהרגיל והמצופה. שנה שונה וחדשנית בעולם, השנה בה הכיר העולם את הדאבל-קורק של שון ווייט (האלוף האולימפי בחצי הצינור), תרגיל שהגדיר את רמת הסנובורד המצופה מהגולש בכדי לזכות בתחרות – סלופסטייל או פייפ.
נכון לשלושת השנים האחרונות הגולש הדומיננטי ביותר בסבב זה ואלוף העולם 3 שנים ברציפות הוא פיטו פירונן מקרב הגברים ומקרב הנשים אין דומיננטיות ובכל שנה התחלפה לה האלופה.
הTTR לא מחדש את אופי התחרות וגם כאן הפורמט כולל – סלופסטייל (גלישה הכוללת תרגילים על קפיצות גדולות, ג'יבינג על מעקים ובוקסים ושימוש במקפצות מגוונות), חצי הצינור וביג אייר (קפיצת ראווה אחת על מקפצה גדולה).
שלושת הפורמטים האלו הם הקו המנחה, אולם תחרות במתווה שונה תילקח בחשבון בניקוד העולמי, בהתאם לבחינת הדירקטוריון של ה-TTR, לדוגמא תחרות הרבע צינור שמתרחשת מדי שנה באוסלו שבנורווגיה (מתקיימת בימים אלו).
ה-TTR למעשה אינו מארגן אירועים אלא מאחד אירועי סנובורד עצמאיים (בהם גולשים וגולשות ברמות שונות, לא רק מקצוענים מוכרים, כל אחד יכול להיכנס לסבב) תחת מטרייה אחת ומספק שיטת ניקוד עולמית למתחרים ואף מדרג את חשיבות התחרות בקנה מידה בינלאומי בשיטת הכוכבים – לדוגמא, אליפות הסנובורד העולמית באוסלו מקבלת את מירב הכוכבים – 6 כוכבים. שיטת הכוכבים מתבססת על איכות וגודל התחרות, סיקורה הטלוויזיוני/אינטרנטי וכמות כספי הזכייה לגולשים המנצחים (סך הפרסים באוסלו עומד על 500 אלף יורו). כל תחרות יכולה להגיש מועמדות לקחת חלק ב-TTR על ידי הגשת טפסים פורמאליים להנהלת הטור (אולי יום יבוא ותהיה תחרות TTR גם בארצנו...).
תחרויות המוגדרות כמירוצים כגון בורדר קרוס, סלאלום וכיו"ב אינן זוכות לחסות או אזכור בלוח השנה של ה-TTR.
לסיכום, מטרת ה-TTR הייתה ולעולם תישאר איחוד קהילת הסנובורד תחת גג אחד במטרה לשמור על ערכי הליבה של הסנובורד תוך שמירה על התרבות הייחודית והכרה עולמית. ערכי הסנובורד העיקריים הם יצירתיות, כיף, קדמה, חופש, יכולת הבעה, חדשנות, אינדיווידואליות ואחווה. מטרת ה-TTR בין היתר היא להביא את תודעת העולם גם לגולשים מחוסרי הספונסרים בתחרות פתוחה ושוויונית במטרה להכירם לעולם ולתת להם את ההזדמנות והבמה להוכיח את עצמם במגרש המשחקים האוניברסאלי אותו יצרו.
למידע נוסף ניתן לגלוש לאתר הבית – www.ttrworldtour.com
כפי שציינו תחילה, בימים אלו התקיימה תחרות 6 כוכבים באוסלו, נורווגיה, המוגדרת כאליפות העולם בסנובורד בה משתתפים 240 גולשים מרחבי העולם, התחרות התחילה ב-10.02.12 ונמשכה עד ה-19.02.12 ואף שודרה בערוץ הספורט הישראלי – ערוץ 5.
תחרות זו החלה דרכה בשנת 1999 כאליפות העולם בסנובורד והייתה מהמשמעותיות ביותר שנוהלה על ידי הגולשים בשביל הגולשים, תחרות זו פותחה על ידי ה-TTR והתאחדות הסנובורד העולמית ה-WSF.
האליפות הזו היא המשמעותית ביותר בעולם הסנובורד והיא מתקיימת פעם ב-4 שנים במקומות שונים.מתווה התחרות בנוי מחצי הצינור, סלופסטייל והקינוח האהוב על הצופים – רבע הצינור הענק המפגין את כישורי הגולשים בקפיצות גובה ראוותניות. בעיני קהיליית הגולשים, זכייה בתחרות זו תמיד הייתה יוקרתית יותר מאחרות כאשר האחווה בין הגולשים בתחרות מעידה על כך שמטרת התחרות היא לא רק להכתיר אלוף עולם, אלא ההנאה הצרופה המגדירה את מהות הסנובורד.
למידע נוסף - www.wsc2012.com

 

 

 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח למכור  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ