עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
גלישה
ציוד סנובורד
הרפתקאות
אקדמיה
כללי
 וידאו 
 חדשות 
 סקירת אתרים 
 ספקי חופשות 
 לוח יד שניה 
 לינקים 
ראשי > סקירת ציוד סנובורד | חנות בגדי סנובורד - Snowboards
שתף  
Equipment קסדת רד Hi-Fi MIPS 2012

קיימים שני סוגי קסדות - המיושן והדור החדש. זה שמגן בעיקר מפני פגיעה תאורטית, וזה שמגן מפני פגיעה מציאותית. לאותו זן חדש של קסדות קוראים Multi-directional Impact Protection System, מערכת הגנה רב-כיוונית, או פשוט Mips.

בשנת 1997 הגיע מנתח מוח שוודי בשם האנס פון הוסט למסקנה שהקסדות התקניות בשוק נבנות, נבחנות ומאושרות על פי תקן הבוחן את הקסדה במקרה של נפילה אנכית מושלמת, כאילו נפלתם בדיוק על הקודקוד של הראש. 
מאחר וזהו אינו המצב, ואין כמו גולשי סקי וסנובורד שיעידו על כך, שקד ד"ר פון הוסט עם עמיתיו במרכז הטכנולוגי המלכותי של שוודיה במשך כמעט 15 שנה על הפיתוח של ה-Mips כדי להפוך את הקסדה לאפקטיבית יותר.
הם שאבו את ההשראה ל-Mips מההגנה הטבעית של המוח, הנוזל השדרתי, המתפאר בהצלחה מסחררת של כ-150,000 שנה.

המוח האנושי מוגן על ידי שני מנגנונים שונים. האחד הוא הגולגולת, מעטפת חיצונית קשיחה וחזקה, ושני הוא הנוזל השדרתי הפועל כמפזר אנרגיה ומשכך זעזועים.
הקסדות הרגילות מספקות הגנה על ידי ספיגת מרב האנרגיה מהפגיעה והתבקעות הקסדה במקום ראשו של הגולש. ה-Mips מחקה את הפעולה המשולבת של המעטפת החיצונית הקשיחה עם שיכוך הזעזועים הפנימי.
בקסדות העושות שימוש בטכנולוגיית Mips קיימת שכבה ייחודית בין המעטפת החיצונית לפנימית הסופגת ומשכחת גם אנרגיה סיבובית השכיחה בנפילות ותאונות גלישה. כיוון שכמעט כל הנפילות בהן מעורב הראש המכה שהוא מקבל הינה צידית, המוח "שואף" לספוג את האנרגיה בצורה סיבובית וזו פגיעה קשה ביותר, שהקסדות הרגילות לא נותנות לה מענה כלל.

גולשי סקי וסנובורד כאחד אוהבים להתפרע ולפעמים גם לעשות שטויות. אין סיבה להפסיק.
את טכנולוגיית ה-Mips תוכלו למצוא בקסדת ה-Hi-Fiשל R.E.D, בלעדית בחנויות סקי-פס.
www.skipass.co.il
www.burton.co.il

 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח למכור  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ