עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
גלישה
ציוד סנובורד
הרפתקאות
אקדמיה
כללי
 וידאו 
 חדשות 
 סקירת אתרים 
 ספקי חופשות 
 לוח יד שניה 
 לינקים 
ראשי > אקדמיה
שתף  
Academy אביזרים לבק-קאנטרי

לכל הגולשים והגולשות שמתכוונים לצאת מחוץ למסלולים (אופפיסט) לאזור הבק-קאנטרי הנה רשימת ציוד שמומלץ לקחת איתכם. תזכרו שלגלוש עם בן זוג או בקבוצה הוא הכלל החשוב ביותר מכל רשימת ציוד זו.

משדר (ביקון) – מכשיר המיוחד המשדר אות מצוקה בתדר רדיו מסוים. למכשיר שני מצבים, מצב שידור שבו המכשיר משדר את אות המצוקה באופן קבוע. מצב שני הוא מצב החיפוש בו אתה מחפש חבר שנקבר בשלג באמצעות המכשיר. המכשיר נותן אינדיקציה ככל שאתה מתקרב לחבר הקבור והוא יעיל עד לעומק של 80 מטר. המכשיר אינו מדויק ברמת הס"מ ולכן חובה להצטייד גם בפרוב.
פרוב – מוט מיוחד המתקפל לגודל של כ30 ס"מ ונפתח לגודל של כ2 מטר. המוט משמש למציאת המיקום המדויק של החבר שנקבר בשלג. לאחר איתור החבר באמצעות המשדר מתחילים לדקור את השלג באמצעות הפרוב בכדי למצוא בדיוק את המקום בו תצטרכו לחפור.
את חפירה – חובה על כל גולש בק-קנטרי לקחת את חפירה בתיק גב. מומלץ על את חפירה ייעודית לשלג. במקרה של חבר שנקבר בשלג זמן הוא מצרך יקר ולכן מומלץ שהאת תהיה בעלת זרוע ארוכה כדי שיהיה יותר קל ומהר לחפור איתה.
תיק ABS –  תיק מיוחד למצב של מפולת. בתיק יש מיכל עם אוויר דחוס המחובר לשתי כריות אוויר מיוחדות ועמידות במיוחד. במצב של מפולת בגולש מושך בחוט ייעודי המחובר לרצועת הכתף של התיק וכך הוא מפעיל את כריות האוויר. הכריות מתנפחות ובעצם גורמות לגולש לצוף במפולת ולא מאפשרות לו להיקבר בשלג.
חבל – מומלץ חבל באורך 15 מטר. חבל שימושי למספר דברים – קיבוע של איבר בגוף במקרה של פציעה, חילוץ של חבר שנפל לתהום וחבל אפילו יכול לעזור במקרה של חבר שנקבר בשלג.
סנדלי שלג – סנדלי שלג הם נעליים המתחברות לנעלי הסקי או הסנובורד. הם עוזרות גולש לעלות את ההר מכיוון שהם מגדילות את שטח הפנים של הנעל וככה הגולש שוקע פחות בשלג.
משרוקית – אם קרה מצב ונחפרת במפולת שלגים, משרוקית יכולה לעזור לצוות המחלץ לאתר אותך.
תיק Avalung – תיק מיוחד למפולות. לרצועת הכתף של התיק חיברו שנורקל שתפקידו לסנן פחמן דו חמצני. במצב של מפולת אחוז התמותה הגדול ביותר הוא מהרעלת פחמן, תהליך שהקורבן עובר לאחר 5 דקות של שהייה מתחת לשלג. כשאר גולשים בבק-קנטרי גולשים עם השנורקל צמוד לפה ואם נקברים בשלג נושמים דרך השנורקל. התיק מסנן ופולט את הפחמן דו חמצני וככה משלש את זמן השהייה האפשרי מתחת לשלג ל15 דקות.
טלפון סלולרי – תמיד יעיל בלהזעיק עזרה.
פנס – למקרה שנתקעתם בבק-קנטרי ועליכם להישאר את הלילה.
מצית/גפרורים – למקרה שנתקעתם בבק-קנטרי ועליכם להדליק מדורה כדי להתחמם.
מים – מאוד חשוב לקחת מים בתיק, גלישה בבק-קנטרי דורשת מאמץ פיזי גדול וחשוב לשתות הרבה במיוחד במהלך הטיפוס כדי לא להתייבש (כן כן, אפשר להתייבש גם בשלג).
חטיף – חטיף (במיוחד חטיפי אנרגיה) הוא מקור אנרגיה חשוב ומומלץ לאכול לפחות אחד או שניים במהלך יום גלישה.
תיק עזרה ראשונה – תיק עזרה ראשונה יכול להציל חיים על ההר ותמיד מומלץ לגלוש איתו.

יציאה מחוץ למסלולים יכולה להיות מסוכנת ומחייבת התאמה של רמת הגולש לרמת המסלול וכמו כן מומלץ מאוד לצאת עם מדריך שיודע כיצד להבדיל בין אזורים מועדים למפולות וכאלו שאינם מסוכנים.

 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח למכור  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ