עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
גלישה
ציוד סנובורד
הרפתקאות
אקדמיה
כללי
 וידאו 
 חדשות 
 סקירת אתרים 
 ספקי חופשות 
 לוח יד שניה 
 לינקים 
ראשי > סקירת ציוד סנובורד | חנות בגדי סנובורד - Snowboards
שתף  
Equipment אגדת הקאסטום

ספורט הסנובורד הוא יחסית צעיר, אך כמו בכל ענף גם בו כבר יש אגדות - גולשים אגדתיים, הרים אגדתיים ואם עוסקים בציוד, אז גם בורדים אגדתיים - וללא ספק המלך של כל ציוד הסנובורד שיוצר מאז ומעולם הוא בורד הקאסטום של ברטון - אגדה כבר בחייו. קרש שאיתנו יותר שנים משניתן לספור על שתי ידיים, קרש פרימיום שנמכר יותר מכל קרש אחר בהיסטוריה וקרש שגרם ליותר גולשים  לחייך שעות אינספור ולהבין כל יום מחדש למה התאהבו בספורט המיוחד הזה.

הקאסטום משתנה ומתחדש משנה לשנה ולעולם לא קופא על שמריו, וכל שנה שעוברת הוא יותר ויותר מצדיק את המעמד האגדתי שנוצר לו בתעשיה כקרש הנמכר והאהוב בכל הזמנים לגולשים טובים.
בואו לא נטעה - כשאומרים קאסטום לא מדובר על קרש אחד אלא בעצם על סדרה של קרשים שקיימת כבר כמעט שני עשורים ששומרת נאמנה על כמה אלמנטים ברורים -
*שייפ שמתאים לכל מה שיש להר להציע.
*רמת חומרים גבוהה ביותר.
*התאמה לגולשים טובים אך לא רק למקצוענים, כדי שגם גולשים בינוניים יוכלו להנות ולהתקדם על הקרש.
בברטון שומרים בנאמנות על מאפיינים אלו ומתאימים אותם בכל שנה לרוח התקופה ולשינויים שמתרחשים בתרבות הסנובורד - שינויים שאותם מכתיב בעצם השטח - הגולשים.
מהנדסי ברטון מתאמצים בכל שנה לשנות, לשפר ולהוסיף לקרש אלמנטים שישאירו את הקאסטום כמה צעדים לפני המתחרים. כך שלמעשה הקאסטום אינו קרש אלא רעיון שבכל שנה מקבל ממשות פיזית בתור קרש שמתגאה בשם המחייב "הקאסטום".

הקאסטום הוא קרש שזורם איתך ולא נגדך, מטרתו היא להיות קרש סופר איכותי שנותן לגולשים טובים תגובתיות ותמיכה בכל סגנון ומסלול על ההר אך יחד עם זאת לא דורש מהם ריכוז ותנועות מדויקות של נהג פורמולה 1.
בין אם אתה גולש בפאודר של מטר, או פותח מסלול קרחי על הבוקר, נכנס לפארק לסשן של ריילים ובוקסים או מתעופף מקיקר ענק - הקאסטום תמיד יהיה חבר נאמן ולעולם לא יאכזב.
המוטו העיקרי מאחורי הקרש הוא כיף. סנובורד זה כיף, פאודר זה כיף, פארק זה כיף - וכך גם הקאסטום - כיף של בורד בכל מקום על ההר.
אמנם הוא לא מיועד לטייסי F15 שלא נרגעים עד שהם לא שומעים כלום מרוב מהירות, אבל שלא תטעו- לקרש הנחמד הזה יש ציפורניים שאותן הוא שולף במקרה הצורך ונותן לגולש עקביות בפניות ואחיזת אדג' מהסרטים, במיוחד השנה לאחר שהוסיפו לו את הPDE (אותו מבנה שמבליט את סכיני הקרש במעט מתחת לאזורי הביינידגס) נותן הקאסטום תחושת ביטחון גם על קרח, שאותה יעריך כל גולש.  הקאסטום הוא אמנם לא קרש שמיועד רק לפארק, בוקסים וריילים, אך מי שעוקב קצת אחרי סרטי הוידאו החדשים והמגזינים יודע שהקאסטום מככב לו ומקבל זמן מסך של פריסטייל יותר מכל קרש אחר.
וזהו בעצם קסמו של הקאסטום - הוא לא יעודי לאף נישה אבל נותן בראש בכולן.

ב 2010 לקחו מהנדסי ברטון את הקאסטום למחוזות חדשים, אם עד 2010 היתה מורכבת סדרת הקאסטום משתי וורסיות של קרשים - הרגיל והרחב, ב 2010 התווספה וורסיה חדשה - הקאסטום וי רוקר - שכמו ששמה מרמז - מדובר על קרש ששומר על מאפייני הסדרה המקורית אך בשייפ הרוקר החדשני של ברטון. ורסיית הוי רוקר זכתה מיידית לשבחים והכרה בתעשייה כולה ואף לפרסים לא מעטים וכיום זהו בורד הרוקר הנמכר ביותר בתעשיה.
בנוסף לשייפ החדש הוספו לקאסטום כמה טכנולוגיות בלעדיות של ברטון שעד עתה היו רק במודלים היותר יקרים. הלייטנינג בולטס היא מערכת של סיבי קרבון שמונחים בניצב לצ'אנל ומטרתה היא לעבוד יחד עם ליבת הEGD ולהעביר בצורה מהירה כברק את תנועות הגולש מהביינדינגס לשלג, את ה"Pressure Distribution Edges" תמצאו בגרסת הוי רוקר כדי לתת לקרש אחיזת אדג' אגרסיבית למרות הרוקריות הטבעית שלו, וכמו כן שודרגה השנה תחתית הסינטרד לתחתית ה "sintered WFO n20 " שהיא ללא ספק אחת התחתיות המהירות והמוצלחות שיש לעולם הסנובורד להציע. וכל אלו כמובן בנוסף למערכת ה"צ'אנל" המפורסמת של ברטון שיצרה מהפכה בצורת החשיבה של חיבור הביינד לקרש ובתחושה אותה מקבל הגולש.

כמובן שכל הטכנולוגיות הן נחמדות על הנייר, אך כדי להבין באיזה בורד מדובר, בורד ששואף כל יום ליום הכיף האולטימטיבי, כל מה שצריך לעשות הוא רק לעלות לראש הר מושלג, להתחבר לאחת הוורסיות של הקאסטום ולחייך כל הדרך למטה, כי חבר כזה עוד לא היה לכם על השלג.

נ.ב.

נכון, ישנם "יודעי דבר" ומומחים בגרוש שיגידו לכם שהקאסטום מיושן, "לסבתא שלי היה אותו בפלמ"ח" וכו' וכו', מה שאגב יכול להיות (מהיכרות אישית עם הסבתא...אוי איזה סבתא...) אבל זה בערך כמו להגיד שפורשה 911 היא דגם מיושן. נכון שהיא מיוצרת כבר מעל 4 עשורים אבל האם זה אומר משהו על הקדמה והמודרניות של הדגם הנוכחי? הקאסטום הוא קרש שהמציא את ההגדרה "מודרני" ולוקח אותה בכל עונה למחוזות חדשים.

מהקאסטום, קאסטום וי רוקר ושאר קולקציית ברטון 2010 ניתן להתרשם ברשת חנויות סקי-פס.

www.burton.co.il
www.skipass.co.il
 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח למכור  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ