אז איך בונים סנובורד

בשנים האחרונות ישנו תהליך מאוד ברור בתעשיית הסנובורד של התמעטות והחלשות חברות סנובורד רבות בכלל ובפרט של חבר">

עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
גלישה
ציוד סנובורד
הרפתקאות
אקדמיה
כללי
 וידאו 
 חדשות 
 סקירת אתרים 
 ספקי חופשות 
 לוח יד שניה 
 לינקים 
ראשי > אקדמיה
שתף  
Academy איך בונים סנובורד

אז איך בונים סנובורד

בשנים האחרונות ישנו תהליך מאוד ברור בתעשיית הסנובורד של התמעטות והחלשות חברות סנובורד רבות בכלל ובפרט של חברות שאינן יצרניות ציוד באמת אלא רק משווקות אותו. הסיבה היא פשוטה מאוד, הגולשים פשוט מצביעים ברגליים. נמאס להם מסיפורים על חברות מגניבות והבטחות שאין מאחוריהן כלום והם מחפשים ערך מוסף אמיתי בבורד שלהם. רוב החברות לא יכולות לתת ערך מוסף שכזה ולכן החברות שכל מהותן הוא שיווק ו"מגניבות" נחלשות ואף נעלמות.
בעולם שבו יש הצפה של כל מוצר שאנו רוכשים וההיצע הוא אדיר, מרוב בילבול חוזרים הצרכנים לבסיס. הבסיס הוא חברה שמייצרת את מוצריה בעצמה ולכן היא בהכרח נאמנה יותר לאיכות ולכל תהליך הפיתוח והייצור. התוצאה הסופית תהיה בורד חדשני, מוקפד, איכותי ומהנה יותר.

אבל על איזה תהליך מדובר? ואיך בכלל בונים סנובורד?  לא יודעים?  אז בואו איתנו…

לפני שמרכיבים ממש את הקרש בייצור הסדרתי, ישנו תהליך מחקר ופיתוח שבעצם לא מסתיים לעולם. בחברות שברשותן מפעל משלהן יושב צוות המחקר יום יום שבוע שבוע ומנסה לשפר את המוצר הסופי עליו אתם גולשים.
התהליך מורכב מאיפיון ראשוני של ייעוד הקרש, שילוב של אנשי ההנדסה כדי להבין איך בדיוק מגיעים לתוצאה הרצויה, בניית אב הטיפוס הראשון, גלישה, וחוזר חלילה - עד שמגיעים לבורד הכי פאנן, בדיוק כמו שתכננו מראש.

שלב הייצור עצמו מורכב מ 5 שלבים עיקריים:

נגרות הליבה - ליבת הקרש עשויה מעץ כמעט בכל הבורדים, והיא ככל הנראה הרכיב החשוב ביותר.
ישנם סוגי עץ רבים שבהם נעשה שימוש, הנפוץ ביותר הוא עץ הצפצפה. בקרב החברות הרציניות יש שילוב של סוגי עץ רבים. בנוסף צורת עיבוד העץ ושיופו היא אחת מה"תורות" החשובות שבלב העשייה של כל חברה. בברטון לדוגמא יש את ה-squeezebox המפורסמת - ליבה בעלת 7 אזורי עובי המורכבת מסוגי עץ רבים והסטה של זווית סיבי העץ מתחת לרגליים.

הנחת שכבות הבורד  - זהו שלב הייצור הרגיש ביותר, בו מניחים את כל שכבות הבורד - התחתית, פיברגלס, קרבון, ליבה, שכבת הגרפיקה, סכיני הקרש, צידי הקרש והאינסרטים של הברגים יחד, בשילוב עם מריחה של דבק בין השכבות. זו היא עבודה שדורשת מיומנות גבוהה ותשומת לב לפרטים. ככל שלמי שבונה לכם את הקרש יהיה איכפת יותר מכם -כך הוא יעשה עבודה מוקפדת ואיכותית יותר.לכן החברים בנוור סאמר שבקולורדו ידועים ברמת הגימור הגבוהה כל כך של הייצור שלהם, בשלב זה הם מקפידים על עבודה של אומנים ומוציאים תחת ידיהם קרשים ברמות גימור שקשה להשוות למוצרים אחרים - פשוט כי אכפת להם כל כך והם נשארים נאמנים לרעיון של ייצור בכמות קטנה, אבל באיכות שאין שניה לה.

כיפוף הסכין - לכל בורד ישנו סכין בצידיו, כיפוף הסכין לזווית המדויקת היא פעולה עדינה שלוקחת זמן רב, ככל שצורת הסכין מורכבת יותר, כך הפעולה רגישה יותר. לכן בחברת ליב-טק שבה כל סכיני הקרשים הם בתצורת ה"מגנה-טרקשן" המסולסלת, לוקחת פעולה זו זמן רב מבכל תהליך יצור אחר.

הכבישה -בו מכניסים את השכבות בתוך תבנית שמדמה את כיפוף הקרש לתוך מכבש חם שכובש את הבורד למשך כמה דקות ומקשה את הדבק שמחבר את השכבות.

פינישים- הסרת עודפי הדבק ליטוש הסכינים ופינישים - בשלב זה מסירים את שאריות החומרים והדבק שתהליך הכבישה הוציא מגבולות הבורד, מלטשים את סכיני הקרש לזוויות הנכונות, מלטשים את תחתית הקרש לרמת חלקות נכונה, במפעלים טובים גם מורחים וקס חם ואיכותי על התחתית ומבריקים לכם את הציור היפה על הקרש כדי שתתאהבו בו ממבט ראשון.

Infinite ride- בברטון הוסיפו שלב ייחודי (כי הרי הם חייבים להיות מיוחדים) - את רוב הקרשים שלהם מעבירים "הרצה". זהו שלב שבו מכניסים את הבורד למכונה שמכופפת אותו כמה מאות פעמים ומדמה גלישה, ובכך מביאה אותו בדיוק לרמת הקשיחות המתאימה, כדי שירגיש אותו הדבר כבר מהיום הראשון ועד ליום ה 200.


אז זהו, עכשיו יש לכם קרש איכותי, שעבדו עליו מיטב המוחות והידיים של התעשיה, ואתם יודעים שהוא נוצר ממחשבה ואכפתיות אמיתית ולא באיזה מפעל במדינה רחוקה שנות אור על ידי פועלים שלא ראו שלג מימיהם.

הגיע הזמן לגלוש על קרש אמיתי ולא על סיפורים. תמכו בתעשיית הסנובורד האמיתית.

*החברות היחידות שמשווקות בארץ שלהן מרכזי מחקר ופיתוח ומפעלים משלהן הן-
ברטון, ליב-טק, גנו ונוור סאמר.

 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח למכור  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ