עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
גלישה
ציוד סנובורד
הרפתקאות
אקדמיה
כללי
 וידאו 
 חדשות 
 סקירת אתרים 
 ספקי חופשות 
 לוח יד שניה 
 לינקים 
ראשי > אתרי גלישה בעולם - Snowboards
שתף  
Glisha אמן סלה

ברוכים הבאים למתחם שלא תוכלו עליו.
הרבה פעמים שמציעים לכם אתר עם מאות ק"מ של מסלולים, התגובה היא שזה לא מספיק לכם. לפעמים גם אתם טוענים שתעשו את אותו המסלול פעמיים. צודקים או לא צודקים, מומחי הסקי שלנו היו מקבלים בהבנה טענה כזו או אחרת ומנסים למצוא פתרון. במקרה שלפנינו, הגישה היא: "נראה אתכם".
מתחם Sella Ronda מספק המון מכל מה שאתר גלישה נמדד בו: 523 ק"מ של מסלולים מחוברים ו- 205 מעליות פזורים סביב מצוקי הסלע העצומים, המהווים את מראות הנוף הכי יפים שיש. תוכלו לצאת בבוקר מהעיירה הנפלאה Campitello, לגלוש במסלולים הסמוכים לה ולעלות ישירות למסלול המעגלי הייחודי: שרשרת של מסלולים ומעליות שמקיפים את הרכס ונחשבים לאחד המסלולים המעגליים הטובים בעולם!

משם תוכלו להגיע לדוגמא לעיירות שב- Val Gardena, שנמצאות בכלל בעברו השני של הרכס. אם באמת תגלשו על כל המסלולים ב- Val Gardena ותספיקו לעלות למסלול המעגלי ולהגיע חזרה – אנחנו מאוד נשמח לשמוע על זה. אנחנו יותר נשמח לשמוע אם תעצרו בדרך בעיירות שב- Alta Badia וגם תספיקו לגלוש מהפסגות הגבוהות ב- Marmolada. ורק כדרך אגב, 523 ק"מ המסלולים שאתם מתכוונים לסיים בחופשה, הם רק חלק מהמתחם העצום של הדולומיטים: 1220 ק"מ מסלולים, מתחם הגלישה הגדול בעולם!

בימי הגלישה ב- Sella Ronda מרוויחים מכל העולמות. המסלולים רחבים, ארוכים, נטולי מוגלים ושאר דברים מעצבנים. תמצאו אותם פרושים בנוף הפסגות הפתוח או מתפתלים בין העצים וליד העיירות וגם כאלו שבאים בצורה של שיפועים רחבים וחסרי גבולות על צלעות ההרים. תחלפו על פני שטחים נרחבים שבהם הנוף פראי ומשתנה לא אחת. בעיירות שלאורך הדרך, תוכלו לשוטט בין בתי העץ היפים ולספוג אווירת הרים אוסטרית אופיינית (האזור היה פעם חלק רשמי מהטירול האוסטרי של ימינו). בהפסקות יעמדו לרשותכם מטעמי פסטה ולזניות איטלקיות וגם קדירות בשר ושאר תבשילים טירולים.

לאורך "רצף הגלישה" שאתם יכולים לארגן לעצמכם, יהיה לכם קשה מאוד להחליט מה יותר מרשים – הנופים, המסלולים או העיירות על המסעדות והאווירה שבהן. בכל מקרה, השילוב של כולם מייצר מתחם שלא תצליחו לסיים, או לגמור, או שישעמם אתכם, או שהוא קטן עליכם, או לא לרמתכם או כל דבר אחר.

Campitello
לאחר ששוטטנו, גלשנו ובדקנו את כל חלקי המתחם הגדול נעצרנו בעיירה היפהפייה Campitello שב- Val di Fassa. שוררת בה אוירה טירולית מיוחדת והיא נעימה ונוחה. המלונות בעיירה קרובים למעלית (ומי לא רוצה להיות ליד המעלית?) וברובם יש מרכזי ספא גדולים ומושקעים. מרחב הגלישה של Campitello ו- Val di Fassa כולל 120 ק"מ מסלולים ויותר מ-50 מעליות. אחת מהן (הגונדולה שצמודה למעליות) לוקחת ישירות למתחם העצום של ה- Sella Ronda.

DolomitiSuperSki
תחת המטריה של DolomitiSuperSki נכנסים 12 מתחמי גלישה שונים (Sella Ronda הוא אחד מהם) שביחד מספקים 1233 ק"מ של מסלולים ויותר מ- 400 מעליות. זהו מתחם הגלישה הגדול בעולם!

המסלול המעגלי
המסלול המעגלי הידוע עובר דרך ארבעה מעברי הרים בדולומיטים ומקיף את קבוצת מצוקי הסלע העצומים (Sella group) – ממראות הנוף היפים עלי אדמות. ניתן להקיף ולגלוש דרך ארבעה עמקים שונים בדולומיטים (Val di Fassa, Val Gardena, Alta Badia, Marmolada) מבלי להוריד את המגלשיים מהרגליים. ההקפה יכולה להתבצע עם כיוון השעון (ומלווה בשלטי הכוונה כתומים) או נגד כיוון השעון (שלטים ירוקים). כך או כך מומלץ לתכנן את היום כך שתצליחו לחזור למלון לפני שיסגרו לכם את המעליות.

מתחם הגלישה מתפרש על שטח עצום שכולל ארבע עמקים וכמה עיירות. בכולן (וגם על המסלולים בדרך) יש מוקדי בילוי מכל הסוגים והמינים. מקומות הבילוי המצוינים הם מהעיירות Campitello ו- Canazei, אבל אתם מוזמנים לעצור בעיירות נוספות במסעות הסקי שלכם וליהנות מהשאר.

מעליות – 205

סך אורך מסלולים – 523 ק"מ

המסלול הארוך ביותר – 12 ק"מ

מסלולים כחולים – 140

מסלולים אדומים – 115

מסלולים שחורים – 20

גובה עיירה – 1440 מ'

נק. גבוהה – 3270 מ'

נק. נמוכה – 1005 מ'

סנופארק + HalfPipe –יש כמה    

נכתב ע"י צוות סקידיל. תמונות באדיבות ארכיון סקידיל.
www.skideal.co.il
 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח למכור  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ